11/01/2024
Brokers 27 16 10 22 - 75 -
Δεν έχει 15 15 20 24 - 74 -

Μεγάλη νίκη στον πόντο για τους Brokers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έναν συναρπαστικό τρόπο, όπου οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να εδραιώσουν τον ρυθμό τους. Οι καλύτεροι παίκτες των Brokers, Ψαρρόπουλος και Ιωακειμίδης, προσπαθούσαν να δημιουργήσουν επικοινωνία και συνεργασία στο γήπεδο. Οι Δεν Έχει, με τους Μυλωνά, Παντάλη και Γιαννακούδη, κατάφεραν να πετύχουν κάποια καλάθια τα οποία όμως δεν ήταν αρκετά και έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 27-15 υπέρ των Brokers.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους Δεν Έχει να αντιμετωπίζουν προκλήσεις στην άμυνα τους, ενώ οι Brokers συνέχιζαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιδόσεις. Οι Μυλωνάς, Παντάλης και Γιαννακούδης προσπαθούσαν να κρατήσουν ζωντανές τις ελπίδες της ομάδας τους, αλλά οι Brokers συνέχιζαν να επικρατούν. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ 43-30, δείχνοντας πόσο δύσκολη ήταν η αποστολή των Δεν Έχει.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια στιγμή ανατροπής, καθώς οι Δεν Έχει άρχισαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους. Οι Μυλωνάς και Γιαννακούδης ενισχύθηκαν από τους συμπαίκτες τους, ενώ οι Brokers έπρεπε να αντιμετωπίσουν την ανακαίνιση των Δεν Έχει. Ο αγώνας έγινε ακόμα πιο σφιχτός και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ στο 53-50 υπέρ των Brokers, υποδηλώνοντας μια επίμονη προσπάθεια επανόρθωσης από τους Δεν Έχει.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο ένταση και αγωνία, καθώς οι δύο ομάδες είχαν κοντινό σκορ. Οι Brokers, υποκινούμενοι από την αίσθηση της ανάγκης για νίκη, ανέπτυξαν μια εντυπωσιακή επίθεση. Οι Δεν Έχει αντέδρασαν εξίσου αποφασιστικά, αλλά η αναμέτρηση έφτασε στο τέλος της με τους Brokers να παίρνουν τη νίκη με σκορ 75-74.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Δημήτρης Ψαρρόπουλος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 23 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Δεν Έχει είναι ο Γιώργος Μυλωνάς ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 21 πόντους και 11 ριμπάουντ έχοντας μάλιστα και 4 κλεψίματα.

Brokers: Πεχλιβάνης 6 , Ζαφείρης 2 , Τσιρκινίδης 5 (1) , Μαυρομανώλης 6 (2) , Βλάχος 7 (2) , Ψαρρόπουλος 23 (4) , Κωνσταντινίδης 5 , Ιωακειμιδης 14 , Χατζηγιαννακίδης 7 (2)

Δεν Έχει: Μυλωνάς 21 (5) , Κοντολέων 4 , Οικονόμου , Λάμπρου 10 (1) , Παντάλης 17 (1) , Γιαννακούδης 17 (1) , Βασιλάκης 5