24/04/2024
Basketόσαυροι 20 15 25 17 - 77 -
Los Angeles Bakers 18 17 23 20 - 78 -

Μεγάλη νίκη στον πόντο οι Los Angeles Bakers!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με έναν αέρα αγωνίας και ανταγωνισμού μεταξύ των Basketόσαυρων και των Bakers. Οι Καραγιαννίδης και Λάμπρου απέδειξαν τις ικανότητές τους και οδήγησαν τους Basketόσαυρους σε ένα μικρό προβάδισμα, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 20-18 υπέρ τους.

Καθώς το παιχνίδι εξελισσόταν, οι Bakers απέδειξαν ότι δεν θα είναι εύκολο να τους νικήσουν, με τους Ντινόσι, Ατματσίδη και Λαζαρίδη να εκτελούν εντυπωσιακές φάσεις. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία 35-35, δείχνοντας την ισορροπία ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτος από σφιχτές μάχες και εντάσεις καθώς και οι δύο ομάδες πάλευαν για κάθε πόντο. Οι Basketόσαυροι προσπάθησαν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, αλλά οι Bakers αντέδρασαν δυναμικά. Το σκορ μετά το τρίτο δεκάλεπτο ήταν 60-58 υπέρ των Basketόσαυρων.

Καθώς πλησιάζαμε προς το τέλος του αγώνα, η ένταση ανέβαινε ακόμη περισσότερο. Και οι δύο ομάδες έπαιξαν με μεγάλο πάθος και αποφασιστικότητα. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά κρίσιμο, με τους Bakers να καταφέρνουν να ανατρέψουν το σκορ στα τελευταία λεπτά και να κερδίζουν με σκορ 77-78.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Λαζαρίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 16 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Basketόσαυρους είναι ο Γιώργος Καραγιαννίδης που έβαλε 33 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Basketόσαυροι: Λάμπρου 19 , Καραγιαννίδης 33 (4) , Ρήγας 5 , Λεοντης 4 , Πάλλας 9 , Ποζίνης , Τσαβλιδης , Πρεβενάς 3 (1) , Σαρταβας 2

Los Angeles Bakers: Στούπας Δ. , Στούπας Β. 19 (2) , Λαζαρίδης 16 (1) , Καραμανίδης 1 , Ντινόσι 19 (3) , Ατματσίδης 18 (4) , Τρελλόπουλος 5 (1)