31/01/2024
Airdomers 17 16 18 18 - 69 -
Oreokastro Knights BC 21 10 23 19 - 73 -

Μεγάλη ώθηση μετά την νίκη οι Oreokastro Knights!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με ένταση και δυναμισμό. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν σε έναν αγώνα που έδειχνε από την αρχή πόσο ανταγωνιστικός θα ήταν. Οι Knights με επικεφαλής τους εκπληκτικούς Μέλλιο και Καριοφύλλη, κατάφεραν να ολοκληρώσουν το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 17-21, αναδεικνύοντας την αποτελεσματικότητά τους στο γήπεδο.

Το δεύτερο δεκάλεπτο σημαδεύτηκε από μια εκρηκτική ανταλλαγή πόντων ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι Airdomers, υποστηριζόμενοι από τους εξαιρετικούς Ρεβαχ και Τρακοσάρη, προέβησαν σε επιθετικές επιδόσεις που τους επέτρεψαν να φτάσουν στο σκορ. Ωστόσο, οι Knights διατήρησαν τον έλεγχο, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με ελαφρύ προβάδισμα 33-31, υποδεικνύοντας ότι ο αγώνας θα ήταν σφοδρός μέχρι το τέλος.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ένταση κορυφώθηκε, καθώς και οι δύο ομάδες επέδειξαν εξαιρετική αποδοτικότητα στην επίθεση. Οι παίχτες των Airdomers και των Knights συνέχισαν να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό στο γήπεδο. Οι απίστευτοι Ρεβαχ και Τρακοσάρης για τους Airdomers, καθώς και οι αξιοσημείωτοι Μέλλιος και Καριοφύλλης για τους Knights, οδήγησαν τις ομάδες τους σε έναν αγώνα που ολοκληρώθηκε με το σκορ 51-54 υπέρ των Knights, δείχνοντας πόσο αμφίρροπη ήταν η αναμέτρηση.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία και η ανατροπή έφτασαν στο αποκορύφωμά τους. Οι Airdomers προσπάθησαν να επανακτήσουν τον έλεγχο, αλλά οι Knights διατήρησαν το προβάδισμά τους με εξαιρετικές επιδόσεις στην επίθεση. Ο αγώνας έληξε με τους Knights να κατακτούν τη νίκη με σκορ 69-73.

MVP του αγώνα είναι ο Νεκτάριος Καριοφύλλης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 17 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Airdomers είναι ο Ίζη Ρεβάχ ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 22 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Airdomers: Μαυρίδης 12 (2) , Χρυσοχού 5 (1) , Τρακοσάρης 17 (4) , Αρσένης 9 , Ρεβαχ 22 (1) , Κισκινίδης 2

Oreokastro Knights: Καριοφύλλης 17 , Φουτσιτζής 8 , Κεσίδης 11 (2) , Μέλλιος 19 (2) , Μαστροδημήτρης 9 , Φυλλάς 6 (2) , Πεντουσης 3