12/12/2023
Sicarios BC 16 23 22 19 - 80 -
Leathal Pistols 11 18 30 22 - 81 -

Μεγάλη ανατροπή και νίκη στον πόντο για τους Leathal Pistols!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 16-11 υπέρ των Sicarios. Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακές φάσεις και ανταλλαγή καλαθιών από τις δύο ομάδες, αλλά οι Sicarios κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα παρά την πολύ καλή εμφάνιση από πλευράς των Leathal Pistols.

Ίδιο μήκος κύματος και στην δεύτερη περίοδο όπου οι Sicarios με μπροστάρηδες τους Kaplan, Γκαβέζο και Παπαθανασίου κατάφεραν να αυξήσουν κι άλλο τη διαφορά στο σκορ και να διευρύνουν το προβάδισμα της ομάδα τους με 39-29 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ανατροπή σκηνικού και σκορ στην τρίτη περίοδο όπου οι Leathal Pistols με τους Μαυρίδη, Καραγιαννιώτη και Γκοτζαμάνη να ηγούνται των επιθετικών προσπαθειών κατάφεραν να μειώσουν το εις βάρος τους σκορ και να δώσουν άλλη τροπή στην ροή του παιχνιδιού. Σκορ περιόδου 22-30 υπέρ των Leathal Pistols.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν απόλυτα ανταγωνιστικό και οι Leathal Pistols κατάφεραν να πάρουν τη νίκη έπειτα από μια συγκλονιστική ανατροπή με σκορ 80-81. Ο αγώνας τελείωσε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς οι δύο ομάδες πάλεψαν μέχρι το τέλος. Οι παίκτες αξίζουν συγχαρητήρια για την εξαιρετική απόδοσή τους και για τον εντυπωσιακό αγώνα που προσέφεραν.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι o Παναγιώτης Μαυρίδης ο οποίος πέτυχε 27 πόντους και μοίρασε 5 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Sicarios BC ήταν o Ido Kaplan ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Sicarios BC: Kaplan 18, Γκαβέζος 19(2), Μωραΐτης, Ξιούφης, Πανταζής 10, Παπαθανασίου 13(1), Παπασταθόπουλος 5(1), Πασχαλίδης 15

Leathal Pistols: Γαλής, Γκοτζαμάνης 12, Καραγιαννιώτης 14(3), Καραγκιαούρης 11, Μαρκόπουλος 3(1), ΜαυρίδηςΠ. 27(2), ΜαυρίδηςΕυ. 2, Μιχέλης 8, Πανταζής 2, Παπαγεωργίου, Πρωτογερόπουλος 2