03/11/2023
Net Reapers 11 10 2 22 - 45 -
BEER & ROLL 11 14 6 15 - 46 -

Μεγάλη νίκη για τους beer and roll, παίρνοντας το ροζ φύλλο στις λεπτομέρειες

Net Reapers και beer and roll αναμετρήθηκαν στα πλαίσια της αγωνιστικής για τη Development League. Οι δύο ομάδες είχαν μοναδικό στόχο τη νίκη, και αυτό φάνηκε από πολύ νωρίς στο παρκέ. Στο πρώτο δεκάλεπτο, το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο με τις δύο αντιπάλους να πηγαίνουν χέρι χέρι στο σκορ, δίχως κάποια εξ αυτών να καταφέρει να πάρει σημαντικό προβάδισμα. Με την έναρξη της δεύτερης περιόδου, αμφότερες οι ομάδες επικεντρώθηκαν στο αμυντικό κομμάτι, έχοντας χαρακτηριστική αστοχία στην επίθεση, κάτι που μας οδήγησε στο επιμέρους 2-6, πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, οι beer and roll συνέχιζαν να έχουν ένα μικρό αλλά σημαντικό προβάδισμα. Το γεγονός βέβαια πως δεν μπορούσαν να το διευρύνουν σε διψήφιες διάφορες, ενδεχομένως να τους έβαζε μπελάδες. Έτσι και έγινε, με τους Net Reapers να βάζουν πλώρη για ένα μεγάλο comeback στο τέταρτο δεκάλεπτο. Με το σκορ στο 45-46, είχαν τη μπάλα δική τους για την τελευταία επίθεση της αναμέτρησης. Η επίθεση ήταν καλή, όμως η μπάλα δεν μπήκε στο καλάθι με τους beer and roll να παίρνουν το πολυπόθητο ροζ φύλλο.