20/10/2023
Phoenix Stars 12 16 17 21 - 64 -
Rising Suns 16 3 17 12 - 48 -

Μετά την πρόταση ήρθε και η νίκη για τους Phoenix Stars!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Rising Suns να έχουν το προβάδισμα με 16-12. Οι παίκτες της ομάδας των Phoenix Stars, όπως οι Δημητριάδης, Τζουβάρας, Μυτιληναίος και Τερμεντζής, προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η άμυνα των Rising Suns κράτησε τον αντίπαλό τους υπό έλεγχο.

Ωστόσο, το δεύτερο δεκάλεπτο άνηκε στους Phoenix Stars. Οι παίκτες της ομάδας αυτής ανέβασαν το ρυθμό τους και κατάφεραν να σκοράρουν 28 πόντους, ενώ η άμυνά τους πέτυχε να περιορίσει τους Rising Suns σε μόλις 19 πόντους. Αυτή η ανατροπή στο σκορ ανέδειξε την αποφασιστικότητα των Phoenix Stars και το ταλέντο των κορυφαίων παικτών τους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Phoenix Stars συνέχισαν να επιδεικνύουν αξιοσημείωτες επιδόσεις και κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα, με το σκορ να είναι 45-36. Οι Rising Suns προσπάθησαν να επιστρέψουν στον αγώνα, αλλά η άμυνα των Phoenix Stars ήταν ανίκητη.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε πολλή ένταση, αλλά οι Phoenix Stars διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Οι παίκτες τους και, ιδιαιτέρως, οι Δημητριάδης, Τζουβάρας, Μυτιληναίος και Τερμεντζής, πρόσφεραν εξαιρετικές επιδόσεις στο τέλος του αγώνα, με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να είναι 64-48 υπέρ των Phoenix Stars.

Phoenix Stars: Δημητριάδης 13 (3) , Τσώτσος , Τερμεντζής 10 , Μυτιληναίος 11 , Σαμούτης , Τζουβάρας 12 (2) , Δέλκος , Γιαννακουδάκης 9 (3) , Δουλγερίδης 3 (1) , Παλαμήδης 6

Rising Suns: Αναστασιάδης 2 , Κατάκης 9 , Λαδόπουλος 5 (1) , Παπαθεοδώρου 8 , Μάρκος 2 , Τζωρτζίου 2 , Κωστόπουλος 2 , Ιωαννίδης 3 , Γαμβράκης 9 (1) , Σεφερτζής , Αναγνωστόπουλος 6