13/11/2021
Sicarios BC 15 24 21 16 - 76 -
Magoofyδες 6 16 21 17 - 60 -

Μια ακόμα νίκη για τους Sicarios !

Στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ της 10Academy , οι Sicarios κέρδισαν τους Magoofydes, ύστερα από έναν πολύ όμορφο αγώνα , με σκορ 76 – 60 .

Το πρώτο δεκάλεπτο με τους Καμπάνα και Ξιούφη να «ζωγραφιζουν» μέσα στο γήπεδο. Ο ένας έκοβε και ο άλλος έραβε κυριολεκτικά! Η ομάδα τους , με άμυνα ατσάλι , βρέθηκε στο +9 ( 15 – 6 ) μετά το τέλος του δεκαλέπτου.

Στην συνέχεια , ανέλαβε δράση ο Μητσάκης ο οποίος με 4 τρίποντες βόμβες έδωσε το παρών του σε ακόμα ένα παιχνίδι , δείχνοντας την κλάση του ! Από τους Magoofydes , Λουκούδης και Βασιλειάδης προσπαθούσαν να κρατήσουν την ομάδα τους κοντά στο σκορ ωστόσο η διαφορά δεν μπόρεσε να ψαλιδιστεί αρκετά πριν την ανάπαυλα ( 39 – 22 ).

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου , το σκηνικό δεν άλλαξε κατά πολυ. Οι Magoofydes όσες φορές και αν προσπαθούν να ξαναμπούν στον αγώνα ( Χαραλάμπους και Καρβέλης κάναν τα αδύνατα – δυνατά για την ομάδα τους ) , δεν τα κατάφεραν και έτσι οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το ροζ φύλλο αγώνος !

Sicarios: Λεφάκης 7 , Καμπάνας 20, Ξιούφης 8, Μητσάκης 25, Καγκούρας , Συμεωνίδης 16

Magoofydes: Χαραλάμπους 13, Μιχαϊλίδης 8, Δεδόπουλος , Βεζυρτζής 5, Σαββίδου , Γελαδάρης , Λουλούδης 6, Καρβέλης 19, Βασιλειάδης 9