19/04/2024
Agxialos Legends 31 27 8 24 - 90 -
Kamptzida lizards 12 17 17 15 - 61 -

Μια ανάσα από την οκτάδα οι Agxialos Legends!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Agxialos Legends. Οι Παράσχος, Σερμπέζης και Μιχέλης είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Agxialos Legends να έχουν το προβάδισμα με 31-12.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Agxialos Legends επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Παράσχου και Μπίσκα, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 58-29.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Kamptzida Lizards επέδειξαν σημάδια βελτίωσης και αποφασιστικότητας. Οι Λίγκος και Μουρατίδης ηγήθηκαν της ομάδας τους σε μια εντυπωσιακή επίθεση, καταφέρνοντας να μειώσουν την διαφορά. Μετά από ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, οι Kamptzida Lizards βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 66-46, δίνοντας όμως μια διαφορετική τροπή στο παιχνίδι.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends κατάφεραν να διατηρήσουν και να αυξήσουν το προβάδισμα τους στο παιχνίδι. Οι Παράσχος και Σερμπεζής συνέχισαν να είναι κομβικοί παίχτες για την ομάδα τους, ενώ η άμυνά τους ήταν ανίκητη. Παρά τις προσπάθειες των Λίγκου και Μουρατίδη των Kamptzida Lizards, οι Agxialos Legends κατέληξαν νικητές με σκορ 90-61, αποδεικνύοντας τη δύναμη και την αντοχή τους στον αγώνα.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Μιχαήλ Παράσχος ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 14 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Kamptzida Lizards είναι ο Ιωάννης Λίγκος ο οποίος πέτυχε 31 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Agxialos Legends: Γιαγκόπουλος 11(1), Μαυρίδης 9(1), Μιχέλης 13(1), Μπίσκας 16(3), Οικονόμου 7(1), Παράσχος 14(4), Πρωτογερόπουλος 2, Σερμπέζης 18

Kamptzida Lizards: Αρβανίτης 2, Ζαγαρτζιλής 11(3), Λίγκος 31, Μουρατίδης 9, Πιπερίδης 8