15/04/2024
Salo Nics 16 14 17 16 - 63 -
Salonica Titans 14 8 11 7 - 40 -

Μια ανάσα από την πρόκριση στους 8 οι Salo Nics!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με μεγάλη ένταση και αγωνία στον αγωνιστικό χώρο. Και οι δύο ομάδες είχαν στο δυναμικό τους εξαιρετικούς παίκτες, έτοιμους να ανταγωνιστούν σε κάθε φάση του παιχνιδιού. Οι Salo Nics επέδειξαν αποφασιστικότητα και δεξιότητα στις επιθέσεις τους, με τους Τέγο και Πούλιο να ξεχωρίζουν στον χώρο του γηπέδου. Από την άλλη πλευρά, οι Salonica Titans προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά οι προσπάθειες δεν ήταν αρκετές. Μετά το πέρας του πρώτου δεκαλέπτου, οι Salo Nics προηγούνται με σκορ 16-14.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Salo Nics απέδειξαν ότι είναι έτοιμοι να πάνε για τη νίκη. Οι επιθέσεις τους ήταν εκρηκτικές και αποδοτικές, με το σκορ να ανεβαίνει. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να ανταπεξέλθουν, αλλά η ανωτερότητα των Salo Nics ήταν ανυπέρβλητη. Με το τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Salo Nics προηγούνται με σκορ 30-22, αποδεικνύοντας την υπεροχή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Καθώς το παιχνίδι προχωρούσε στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Salo Nics συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η δυναμική των Salo Nics ήταν ανυπέρβλητη. Με εκπληκτικές επιθέσεις και συντονισμένη άμυνα, οι Salo Nics διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 47-33.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Salonica Titans δεν το έβαλαν κάτω και με ομαδικές συνεργασίες προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα μέτρα τους και να ανατρέψουν το σκηνικό. Εν τέλη όμως οι προσπάθειες δεν ήταν αρκετές και έτσι η νίκη πέρασε στα χέρια των Salo Nics με το ταμπλό στο τέλος να γράφει 63-40.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Φίλιππος Τέγος ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 14 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Salonica Titans είναι ο Ιωάννης Δελανδρέας που έκανε και αυτός Double Double με 13 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Salo Nics: Γκόζης 2, Κεπαπτσόγλου 1, Πατίκας 12(1), Πούλιος 17(3), Στεργιόγλου 4, Τάσσιος 1, Τέγος 14(2), ΤέντσοςΘ. 4, ΤέντσοςΑ. 8(2)

Salonica Titans: Αλειφτήρας, Δελανδρέας 13, Καλογήρου 11, Λάππας 2, Σαρασίτης 2, Τράκας 4, Τσουφλίδης 8(2)