15/10/2021
Falcons - - - - - 33 -
Occupy Media - - - - - 78 -

Μια τυπική μέρα στη δουλειά για την Occupy Media

Ένα ματς που μάλλον θέλουν να ξεχάσουν οι Touvlakers έλαβε μέρος το βράδυ της Παρασκευής. Πιο αναλυτικά, οι Touvlakers του Θεοδωρακόπουλου τα έβαλαν με την Occupy Media. Το ματς ήταν μονόπλευρο με την OM να καθαρίζει το παιχνίδι από το 1ο ημίχρονο. Το ματς έληξε 33-78 υπέρ των φιλοξενούμενων.

5-21 ήταν το σκορ του 1ου δεκαλέπτου. Με οργάνωση και όρεξη για μπάσκετ η Occupy δημιούργησε μια διαφορά 16 πόντων. Σε αυτό πρωταγωνιστικό ρόλο είχε ο Ρουμελιώτης με 3 καλάθια. 1 τρίποντο πέτυχε ο Καϊάφας για την πεσμένη ομάδα των Touvlakers.

Στο +31 έφτασαν οι φιλοξενούμενοι στην 2η περίοδο. Ως αποτέλεσμα, η Occupy Media ουσιαστικά καθάρισε το παιχνίδι. 7 από τους συνολικά 11 παίκτες των φιλοξενούμενων σκόραραν στο δεκάλεπτο κάτι που μαρτυρά τον επιθετικό πλουραλισμό της ομάδας. 2 καλάθια είχε για τους Touvlakers ο Χριστοδουλόπουλος ενώ 4 πόντους πέτυχε και ο Φώτης.

6-18 ήταν το σκορ του 3ου δεκαλέπτου. Με το ματς ουσιαστικά να έχει τελειώσει οι 2 ομάδες δοκίμασαν διάφορα στο γήπεδο και φάνηκε να το χάρηκαν. 6 πόντους είχε ο Ρουμελιώτης με τον Πασχάκης Χ. να ακολουθεί με 5 μεταξύ των οποίων και 1 τρίποντο. Από 1 καλάθι είχαν οι Χριστοδουλόπουλος, Φώτης και Καϊάφας για την ομάδα του Μάκη Θεοδωρακόπουλου.

Ισορροπημένη ήταν η 4η και τελευταία περίοδος του αγώνα. 8 πόντους με 2 τρίποντα είχε ο τρομερός σουτέρ Ροδόπουλος για την OM. 9 πόντους με καταπληκτικά χορευτικά θα έλεγε κανείς drive έβαλε ο Χριστοδουλόπουλος. 33-78 ήταν το σκορ στο τέλος του αγώνα με την Occupy Media να παίρνει την 2η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια!

Mvp του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Ρουμελιώτης με 12 πόντους, 18 ριμπάουντ (6-12), 2 ασίστ, 2 κοψίματα και 1 λάθος σε 21:44 λεπτά αγώνα. Για τους Touvlakers ξεχώρισε ο Κωνσταντίνος Κωστούλας με 5 πόντους, 10 ριμπάουντ (6-4), 1 ασίστ και 1 λάθος σε 26:11 λεπτά συμμετοχής.

Σαν σύνολο, οι Touvlakers είχαν 13/47 δίποντα (27,7%), 1/13 τρίποντα (7,7%), 4/9 βολές (44,4%), 35 ριμπάουντ (12-23), 6 ασίστ, 5 κλεψίματα και 20 λάθη. Η Occupy Media είχε 25/51 δίποντα (49%), 6/26 τρίποντα (23,1%), 10/27 βολές (37%), 52 ριμπάουντ (22-30), 25 ασίστ, 14 κλεψίματα, 3 κοψίματα και 6 λάθη.

Touvlakers(Θεοδωρακόπουλος): Φίλιας, Κοτσώνης, Φώτης 7, Κωστούλας 5 (10 ριμπ), Θεοδωρακόπουλος, Μπουχάγιερ 1, Χριστοδουλόπουλος 15, Μαργαρίτης, Καϊάφας 5.

Occupy Media(Πασχάκης Π.): Σταθόπουλος 7, Κουμπουρλής 1, Πασχάκης Χ. 7, Στεφανίδης 12, Σκρωπολήθας 4, Σακελλαρόπουλος 6 (8 ριμπ), Μάλλιαρης 12 (7 ριμπ), Πασχάκης Π. 2, Ροδόπουλος 9, Ρουμελιώτης 12 (18 ριμπ), Τσαγκρώνης 6.

Τι μας άρεσε: Το βάθος που έχει η Occupy Media!