54
MnP 9 11 20 14 - 54 -
Kamptzida lizards 8 18 2 8 - 36 -

MnP και πρώτη νίκη!

Η αγωνία ξεκίνησε από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, καθώς το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με μια μηδαμινή διαφορά, με τους MnP να προηγούνται 9-8. Οι παίχτες των δύο ομάδων έδειξαν τις δεξιότητές τους και την ανταγωνιστικότητά τους από το πρώτο σφύριγμα , αλλά τα αρκετά άστοχα σουτ οδήγησαν το σκορ σε χαμηλά επίπεδα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Kamptzida Lizards κατάφεραν να ανακτήσουν το προβάδισμα, καθώς τελειώσαν το δεκάλεπτο με μια διαφορά 6 πόντων. Οι παίχτες των Kamptzida Lizards, Τσερέλης και Κουκούλης, πέτυχαν εντυπωσιακές επιδόσεις και η ομάδα τους έδειχνε να βρίσκεται σε καλή φόρμα , την ίδια στιγμή που οι MnP έψαχναν τα πατήματά τους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι MnP επέστρεψαν δυναμικά στο παιχνίδι. Οι παίχτες τους, Καραμπάς και Κεχίδης, πραγματοποίησαν εξαιρετικές επιθέσεις και αμυντικές ενέργειες, καθώς η ομάδα τους σημείωσε 20 πόντους ενώ η άμυνά τους επέτρεψε μόλις 2 πόντους στους αντιπάλους τους. Αυτό το δεκάλεπτο έληξε με το σκορ να δείχνει 40-28 υπέρ των MnP.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν επίσης υπέρ των MnP, καθώς συνέχισαν να κυριαρχούν στο γήπεδο. Οι παίχτες τους διατήρησαν τη συνέπεια στην εκτέλεση των επιθέσεών τους και στην άμυνά τους, επιτρέποντας μόλις 8 πόντους στους Kamptzida Lizards. Το τέλος του παιχνιδιού βρήκε τους MnP νικητές με σκορ 54-36.

MVP του αγώνα είναι ο Νίκος Καραμπάς ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 26 πόντους και 9 ριμπαόυντ.

Άξιος αναφοράς για τους Kamptzida είναι ο Φώτης Αρβανίτης ο οποίος πέτυχε 7 πόντους και πήρε 14 ριμπάουντ.

MnP: Στρουζας , Παπαδόπουλος 3 (1) , Λάσκος 2 , Μπασιακούλης , Κυριαζής 4 , Κεχίδης Θ. 3 (1) , Κιοσέογλου , Καραμπάς 26 (3) , Γκρεκ 2 , Κεχίδης Χ. 14 , Δαλπάς

Kamptzida Lizards: Μουρατίδης , Ζαγαρτζιλής 3 (1) , Λίγκος 6 , Κουκούλης (1) , Αρβανίτης 7 , Τσερέλης 8 , Γεράκης 6 (2)