19/02/2024
Stefanina Timberwolves 17 17 20 23 - 77 -
Brokers 12 11 16 23 - 62 -

Μόνοι δεύτεροι οι Stefanina Timberwolves!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Stefanina Timberwolves να προηγείται με 17-12. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Καλλιώρας και Βαχτσεβάνος από τους Stefanina Timberwolves ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Στο ίδιο μήκος κύματος και αυτή η δεύτερη περίοδος με το τέμπο να παραμένει γρήγορο και τις ομάδες να κάνουν μικρές και γρήγορες επιθέσεις . Σε αυτή τη περίοδο οι Stefanina Timberwolves ήταν αυτοί που συνέχισαν να ελέγχουν τον ρυθμό και να αυξήσουν κι άλλο την διαφορά μέσω των Καλλιώρα, Βαχτσεβάνο και Κάγκα διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 34-23.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves κυριάρχησαν αποφασιστικά. Οι Καλλιώρας, Κάγκας και Βαχτσεβάνος έδειξαν την ταχύτητα, την τεχνική και την αποφασιστικότητά τους. Με επιθετικές προσπάθειες και ακριβή σουτ, οι Stefanina Timberwolves διατήρησαν και διεύρυναν το προβάδισμά τους. Οι Brokers προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά η υπεροχή των Stefanina Timberwolves ήταν αδιαμφισβήτητη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 54-39 υπέρ των Stefanina Timberwolves.

Καθώς ολοκληρώθηκε το τελευταίο δεκάλεπτο, η κυριαρχία των Stefanina Timberwolves ήταν αναμφισβήτητη. Οι Καλλιώρας, Κάγκας και Βαχτσεβάνος συνέχισαν να επιδεικνύουν τις ικανότητές τους στο γήπεδο, ενώ η ομάδα τους λειτούργησε σαν συντονισμένη μονάδα. Παρά τις προσπάθειες των Brokers, οι Stefanina Timberwolves κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να εξασφαλίσουν μια εντυπωσιακή νίκη. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το τελικό σκορ να δείχνει 77-62 υπέρ των Stefanina Timberwolves.

MVP του αγώνα είναι ο Νικόλαος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 35 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Brokers είναι ο Αναστάσιος Βλάχος ο οποίος έβαλε 10 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης, Βαχτσεβάνος 11(1), Γούσιος 2, Κάγκας 10(1), Καλλιώρας 35(3), Καμαρούδης 3(1), Κοτζαμπάσης 6, Μαυρουδής 5, Τσακαλαίδης 4, Χουρδάκης 1

Brokers: Βλάχος 10(2), Ζαφείρης 6, Ιωακειμίδης 6, Κωνσταντινίδης 5, Μαυρομανώλης, Μοσχάκης 5(1), Πεχλιβάνης 11(1), Τσιρκινίδης 7(1), Τσιταμπάνης 2, Χατζηγιαννακίδης 2, Ψαρρόπουλος 8