13/12/2023
Να σαι καλά 11 15 8 16 - 50 -
Basketόσαυροι 18 18 20 21 - 77 -

Μόνοι πρώτοι οι Basketόσαυροι!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακές στιγμές από τους παίκτες. Οι Χοπτερίδης, Στράντζαλης και Αικατερίνης από τους Basketόσαυρους έδειξαν τη δυναμική τους στο γήπεδο, καταφέρνοντας να αντιμετωπίσουν τους αντιπάλους τους με εξαιρετική δεξιοτεχνία. Οι καλές επιλογές στην επίθεση και η ασφαλής άμυνα έδωσαν στην ομάδα των Basketόσαυρων το προβάδισμα στο σκορ με 11-18 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Να Σαι Καλά δεν έμειναν πίσω. Οι Αφουκατούδης, Γαβρίλοβιτς και Γαμβράκης, ανέλαβαν τον ρόλο των ηγετών και αντέδρασαν εντυπωσιακά. Οι επιθέσεις των Basketόσαυρων έγιναν πιο δυναμικές και αποτελεσματικές, με αποτέλεσμα το σκορ να γράφει 26-36 υπέρ των Basketόσαυρων στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου.

Το τρίτο δεκαλέπτο ήταν μια περίοδος όπου οι Basketόσαυροι κυριάρχησαν απόλυτα. Οι Χοπτερίδης, Στράντζαλης και Αικατερίνης συνεργάστηκαν αρμονικά, επιτυγχάνοντας εντυπωσιακά καλάθια και παρέχοντας εκπληκτικές ασίστ. Η άμυνα τους ήταν σχεδόν αδιαπέραστη, καταφέρνοντας να αυξήσουν τη διαφορά στο σκορ, που έκλεισε στο 34-56.

Το τέταρτο δεκαλέπτο αποτέλεσε το επικριτικό κεφάλαιο του αγώνα. Οι Basketόσαυροι συνέχισαν να δείχνουν υψηλό επίπεδο αγωνιστικής κλάσης, καταφέρνοντας να διατηρήσουν τον ρυθμό τους και να διευρύνουν τη διαφορά. Με τους Χοπτερίδη, Στράντζαλη και Αικατερίνη να συνεχίζουν να ξεχωρίζουν, ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την απόλυτη νίκη των Basketόσαυρων με σκορ 50-77.

MVP του αγώνα είναι ο Ιωάννης Χοπτερίδης ο οποίος πέτυχε 13 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Να Σαι Καλά είναι ο Ευθύμιος Αφουκατούδης ο οποιός άγγιξε το Double Double με 15 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Να Σαι Καλά: Αφουκατούδης 15(2), Γαβρίλοβιτς 5(1), Γαμβράκης 15(2), Καραγιάννης, Κοντόπουλος 4, Μάρκος 2, Τερζής, Φατόλιας 9(1)

Basketόσαυροι: Αικατερίνης 13(1), Αμπατζής 8(2), Γαβανάς 2, Πρεβενάς 12(4), Ρήγας 2, Σαρτάβας 6, Στράντζαλης 19(3), Τσεπνίδης 2, Χοπτερίδης 13