11/11/2023
Polichni 5 goat 15 13 12 22 - 62 -
Jackals 23 15 22 15 - 75 -

Μόνοι στην κορυφή οι Jackals!

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Jackals να προηγούνται 15-23. Οι Καλλιωρας και Μπουτκόβαλης των Polichni 5 goat προσπάθησαν να αντισταθούν στην επίθεση των Jackals, αλλά οι Μπουζαλης, Τάσκας, Λιάτσικος και Μπουλγουράνος των Jackals είχαν το πάνω χέρι με υπέρχοες συνεργασίες και καλάθια.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Jackals διατήρησαν το πλεονέκτημά τους, καθώς το σκορ ήταν 28-38. Ο αγώνας ήταν ακόμη πιο ανταγωνιστικός, με  τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Οι Jackals έδειχναν ότι είχαν εξαιρετική ομαδική συνεργασία και ηγετικότητα στο γήπεδο η οποία έκανε την διαφορά.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε την ομάδα των Jackals να επεκτείνει το προβάδισμά της, με το σκορ να είναι 40-60. Οι Polichni 5 goat βρέθηκαν σε δύσκολη θέση και προσπάθησαν να αντισταθούν κυρίως με τα καλάθια του Καλλιώρα, αλλά οι Jackals ήταν απλά ανίκητοι στο τρίτο δεκάλεπτο.

Το τέταρτο δεκάλεπτο έφερε μια άνετη νίκη για τους Jackals, με τον τελικό λογαριασμό να είναι 62-75 υπέρ τους. Οι Jackals κατάφεραν να διατηρήσουν το πλεονέκτημά τους και να πάρουν τη νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Λιάτσικος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 14 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους 5 goat είναι ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 36 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Polichni 5 goat: Μπουτκόβαλης 13 (2) , Παπαδόπουλος 2 , Παπαχρηστου , Καλλιωρας 36 (2) , Αλεξίου 4 , Νταβίδι 7 (1)

Jackals: Μπουλγουράνος 13 , Τάσκας 16 (1) , Λιάτσικος 14 , Πισκουλιάν 2 , Πεφτιτσέλης Α. 2 , Πεφτιτσέλης Γ. 7 (1) , Τσίπας 4 , Βούλγαρης , Μπουζαλης 17 (2)