29/09/2023
The Hoopers 8 9 9 8 - 34 -
Rookie Balboa 14 16 16 12 - 58 -

Μπήκαν στο ρινγκ και κέρδισαν οι Rookie Balboa!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για τον έλεγχο του αγώνα. Οι καλύτεροι παίχτες για τους The Hoopers, Σταματάκης και Θεοδουλίδης, προσπαθούσαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες και να αντιμετωπίσουν τους αντιπάλους τους, Ελοβάρη και Πουρνάρη, από τους Rookie Balboa. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 8-14 υπέρ των Rookie Balboa.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Rookie Balboa συνέχισαν να δείχνουν την ανωτερότητά τους στο γήπεδο. Οι Ελοβάρης και Πουρνάρης ηγήθηκαν της ομάδας τους και με εξαιρετικές επιθέσεις και αμυντική αντίδραση, κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά στο σκορ. Οι The Hoopers προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά βρέθηκαν πίσω με 17-30.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Rookie Balboa φαινόντουσαν ακόμη πιο αποφασισμένοι να κυριαρχήσουν. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος καταιγιστικής επίθεσης από την πλευρά τους, ενώ η άμυνά τους δυσκόλευε τους αντιπάλους τους. Οι The Hoopers βρέθηκαν σε δύσκολη θέση καθώς το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 26-46 υπέρ των Rookie Balboa.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, οι The Hoopers προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση, αλλά ο χρόνος ήταν αντίπαλός τους. Οι Rookie Balboa διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα και αφού διαχείρισαν έξοχα τον χρόνο, κατέληξαν σε μια εντυπωσιακή νίκη με σκορ 34-58. Οι καλύτεροι παίχτες για τους The Hoopers, Σταματάκης και Θεοδουλίδης, προσπάθησαν μεν, αλλά η ανωτερότητα των Rookie Balboa αποδείχθηκε αδιαμφισβήτητη σε αυτόν τον αγώνα.

MVP του αγώνα είναι ο Σταύρος Ελοβάρης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Για τους Hoopers πρωταγωνιστής είναι ο Σταματάκης Δημοσθένης ο οποίος πέτυχε 12 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

The Hoopers: Γιαγρίδης 4 , Αγοραστός 5 (1) , Σταματάκης 12 (1) , Αποστόλου 5 (1) , Στρολιος , Θεοδουλίδης 8

Rookie Balboa: Χρυσοβιτσάνος 2 , Πουρνάρης 17 , Ελοβάρης 18 , Ζωγράφος 7 , Ξανθης 6 , Δούζης , Κουκάκης 4 , Κατσαράκης 4 , Γκότσης