15/12/2023
Hoopers BC 10 23 7 12 - 52 -
Most Wanted 15 17 16 20 - 68 -

Κρατάνε τη νίκη οι Most Wanted!

Ακόμα μια καλή εμφάνιση και νίκη για τους Most Wanted απέναντι στους Hoopers με 52-68, με την ομάδα του Καραμασιώτη να πηγαίνει με καλή ψυχολογία στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου.

Δυναμικό ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους που μπήκαν στο παρκέ με πάθος για την νίκη και παίζοντας ωραίο μπάσκετ κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα 5 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Ο Καραμασιώτης ξεκίνησε καλά με 7 πόντους, έχοντας μαζί του και τον Παπαδόπουλο με 6.

Ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι και με τους Λιόκα (7π), Νίνιο (5π), Αντωνίου (5π) κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 33-32.

Στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Βελτσίστας για τους Most Wanted και μαζί με τον Καραμασιώτη έδωσαν προβάδισμα +8 στην ομάδα τους.

Το παιχνίδι στην συνέχεια χάλασε με τους γηπεδούχους να έχουν τρεις παίχτες διαθέσιμους να αγωνιστούν, καθώς υπήρξε ένας τραυματισμός και δύο αποβολές χάνοντας έτσι το ενδιαφέρον του. Τελικό σκορ 52-68 για τους Most Wanted.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Βελτσίστας με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Αντωνίου με 9 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Οι γηπεδούχοι είχαν 3/12 βολές, 23/51 δίποντα και 1/18 τρίποντα, μάζεψαν 38 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκαναν 9 κλεψίματα και 17 λάθη. Από την άλλη οι νικητές είχαν 6/10 βολές, 16/34 δίποντα και 10/38 τρίποντα, μάζεψαν 46 ριμπάουντ, μοίρασαν 14 ασίστ, έκαναν 12 κλεψίματα και 13 λάθη.

Hoopers (Αντωνίου): Αντωνίου 13, Γεωργόπουλος 4, Λιόκας 14, Μεντζέλος 6, Νινιός 13 (1), Σεγκουνάς 2

Most Wanted (Καραμασιώτης): Αναγνώστης 4, Βελτσίστας 19 (3), Κάλας 3 (1), Καραμασιώτης 22 (5), Μήτσης 4, Ντάνασης 4, Πίκουλης 3, Παπαδόπουλος 9 (1)

Τι μας άρεσε: Το ωραίο μπάσκετ των δύο ομάδων μέχρι να χαλάσει το παιχνίδι!