54
86ers 14 14 18 8 - 54 -
Sintrim Team 12 15 18 17 - 62 -

Νίκη για την Sintrim Team!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν χαρακτηριστικό της ισορροπίας που επικράτησε σε όλο τον αγώνα. Οι παίκτες των 86ers, όπως οι Χαρισμιάδης, Παπαδόπουλος και Γερολυμάτος, δεν έκαναν κανένα βήμα πίσω και κατάφεραν να διατηρήσουν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ με 14-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Sintrim Team αντέδρασε και πέτυχε αρκετά καλά καλάθια, με τους παίκτες της, Λιβέρη και Leyssens, να επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση. Παρ' όλα αυτά, οι 86ers διατήρησαν το προβάδισμα και το ημίχρονο ήρθε με σκορ 28-27 υπέρ τους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στην κατάκτηση του προβαδίσματος. Και οι δύο παίκτες και ομάδες δεν έδιναν κανένα δικαίωμα στο λάθος, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 46-45 υπέρ των 86ers.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η Sintrim Team βρήκε τον τρόπο να αντιμετωπίσει αποτελεσματικά την άμυνα των 86ers και κατάφερε να κυριαρχήσει. Οι Λιβέρης και Leyssens ηγήθηκαν της ομάδας τους και το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 54-62 υπέρ της Sintrim Team.

Άξιος MVP είναι ο Χρήστος Λιβέρης ο οποίος πέτυχε 12 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους 86ers είναι ο Κυριάκος Γερολυμάτος ο οποίος έκανε Double Double με 11 πόντους και 15 ριμπάουντ.

86ers: Τζόκας 3 (1) , Γερολυμάτος 11 , Παντελίδης 2 , Συμεωνίδης 2 , Παπαδόπουλος 15 (2) , Μουτσελής 1 , Πεχλιβανης , Χαρισμιάδης 20

Sintrim Team: Τζουμάνης 7 (2) , Λιβέρης 12 (2) , Μαυράκης , Καζαντζής 6 , Τουρόγλου 9 (3) , Σαλαβάτης 9 , Τσιότρας 4  ,Χατζηκυριάκου , Φωτακάκης , Μεταξούδης 2 , Ιασωνίδης 1 , Leyssens 12 (2)