27/06/2022
Kasonic Beers 15 9 14 12 - 50 -
Saint Pauli 13 8 7 9 - 37 -

Νίκη για τους Kasonic Beers!

Την Κυριακή το απόγευμα 26 Ιουνίου στο Μενίδι, οι Kasonic Beers επικράτησαν με 50 – 37 απέναντι στην Saint Pauli.

Οι Kasonic είχαν τον έλεγχο και το προβάδισμα με 15 – 13 στο πρώτο δεκάλεπτο, κυρίως με Προσηλιακό(6) και Κόκκαλη(5) να οδηγούν την επίθεση, ενώ για την Saint Pauli, ο Κουτσελίνης ήταν το πρώτο βιολί με 8 πόντους, με τον Κουλούρη να σκοράρει από τα 6.75.

Φτωχό επιθετικά το δεύτερο δεκάλεπτο(9-8), με τους γηπεδούχους να μην χάνουν σε κανένα σημείο το προβάδισμα. Ο Γκόνης ήταν μπροστάρης με 4 πόντους, με τον Προσηλιακό να βάζει 3 και τον Γ.Ζυγούρη ένα καλάθι, ενώ για την Saint Pauli, ο Κουτσελίνης ξανά τραβούσε το κουπί, με τον Δατσέρη να σκοράρει από κοντά, για το 24-21 του πρώτου ημιχρόνου.

H Saint Pauli είχε πρόβλημα στην επίθεση στην τρίτη περίοδο, με τον Πανταζή μόνο να ξεχωρίζει με 4 πόντους.Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα , οι Kasonic να ξεφύγουν με 38-28, με τον Γ.Ζυγούρη να ανεβάζει στροφές με 6 πόντους και τους Προσηλιακό-Μ.Ζυγούρη να σκοράρουν από την περιφέρεια.

Η αντεπίθεση της Saint Pauli κράτησε για ένα πεντάλεπτο στην τέταρτη περίοδο, με 5 πόντους του Κουτσελίνη και 4 του Πανταζή που μείωσαν σε 40 – 37. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι επέβαλαν και πάλι τον ρυθμό τους και με μπροστάρη τον Προσηλιακό με 5 πόντους και καλάθια από Μ.Ζυγούρη ,Γ. Ζυγούρη , έφτασαν στην νίκη-πρόκριση με 50-37.