11/05/2023
Basketόσαυροι 17 25 25 15 - 82 -
Sicarios BC 23 22 25 23 - 93 -

Νίκη για τους Sicarios σε ένα φοβερό παιχνίδι!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να ανταγωνίζονται σκληρά για την υπεροχή. Οι Basketόσαυροι επέδειξαν εξαιρετικές ικανότητες στην άμυνα, ενώ ο Παπανικολάου ηγήθηκε στην επίθεση, συνεισφέροντας σημαντικά στην ομάδα του. Ωστόσο, οι Sicarios παρέμειναν ανταγωνιστικοί και, με τον Παπαθανασίου να ξεχωρίζει, κατάφεραν να καταλάβουν το προβάδισμα στο σκορ, μεταφέροντας τον αγώνα στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες συνέχισαν να ανταλλάσσουν καλάθια, με τους Basketόσαυρους να πιέζουν και να πλησιάζουν στο σκορ των Sicarios. Στο τέλος του δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 42-45 υπέρ των Sicarios, με τον Κυριαζίδη και τον Ρέμπελο να συνεχίζουν να βάζουν σημαντικά καλάθια.

Οι Basketόσαυροι ξεκίνησαν το τρίτο δεκάλεπτο με αποφασιστικότητα και επιθετική ενέργεια. Ο Τσαβλίδης και κυρίως ο Παπανικολάου ο οποιός κατάφερε να πετύχει 12 τρίποντα συνέχισαν να είναι οι κινητήριες δυνάμεις της ομάδας τους, βάζοντας σημαντικά καλάθια και προσφέροντας καλές πάσες στους συμπαίκτες τους. Ωστόσο, οι Sicarios δεν έδειξαν καμία πρόθεση να υποχωρήσουν και έτσι κράτησαν έστω και μια μικρή διαφορά.

Οι Basketόσαυροι προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πετύχουν την ανατροπή ωστόσο, οι Sicarios διατήρησαν την ψυχραιμία τους και απάντησαν με αποτελεσματικότητα και ακρίβεια και έτσι εν τέλη πήραν και την νίκη με τελικό σκορ 82-93.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Δημήτρης Ρέμπελος ο οποίος έκανε double double καθώς είχε 30 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Για τους Basketόσαυρους πρωταγωνιστής είναι ο Αντώνης Παπανικολάου ο οποίος πέτυχε 40 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Basketόσαυροι: Χοπτερίδης , Τσεπνίδης , Πρεβενάς 6 (2) , Καμπέρης 5 , Τσιγαρίδας 9 , Κιούσης , Τσαβλίδης 22 (2) , Παπανικολαου 40 (12) , Κετενίδης

Sicarios BC: Λεφάκης 4 , Πανταζής 6 , Ρέμπελος 30 (6) , Μητσάκης 8 (2) , Παπαθανασίου 21 (5) , Κάγκουρας , Κυριαζίδης 24 , Παπασταθόπουλος