75
Sintrim Team 15 12 13 17 - 57 -
MnP 21 20 17 17 - 75 -

Νίκη και μένουν ψηλά οι MnP!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι MnP ξεκίνησαν δυναμικά, επιδεικνύοντας την τεχνική τους επικράτηση. Οι Ιακωβίδης, Μόκκας και Δαλπάς έλαμψαν στο παρκέ, ενώ οι Sintrim προσπάθησαν να αντιδράσουν με τους Λιατσίκο και Λιβέρη. Παρά τις προσπάθειές τους, το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους MnP να έχουν το προβάδισμα, έχοντας σκορ 15-21.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα των MnP συνέχισε να κυριαρχεί στο γήπεδο. Οι Sintrim προσπάθησαν να επανέλθουν με τον Λιατσίκο και τον Λιβέρη να παλεύουν με όλες τους τις δυνάμεις, αλλά οι MnP δεν άφησαν κανένα περιθώριο. Με εντυπωσιακές επιθέσεις και ασφαλές άμυνα, οι MnP διατήρησαν το προβάδισμα και το δεύτερο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 41-27 υπέρ τους.

Καθώς το παιχνίδι προχωρούσε στο τρίτο δεκάλεπτο, οι MnP συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους. Οι Sintrim προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η δυναμική των MnO ήταν ανυπέρβλητη. Με εκπληκτικές επιθέσεις και συντονισμένη άμυνα, οι MnP διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 58-40.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Sintrim δεν το έβαλαν κάτω και με ομαδικές συνεργασίες προσπάθησαν να φέρουν το ματσ στα μέτρα τους και να ανατρέψουν το σκηνικό. Εν τέλη όμως οι προσπάθειες δεν ήταν αρκετές και έτσι η νίκη πέρασε στα χέρια των MnP με το ταμπλό στο τέλος να γράφει 57-75.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 12 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για την Sintrim είναι ο Κωνσταντίνος Λιατσικος που έκανε και αυτός Double Double με 17 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Λιβέρης 8 (1) , Καλλιφούδης 2 , Καζαντζής 8 , Τουρόγλου 8 (2) , Τσιότρας , Μεταξούδης , Μουτσουδης , Ιασωνίδης 5 , Λιατσικος 17 , Παναγιωτίδης 9 (1) , Γαμβράκης

MnP: Στρουζας 3 , Παπαδόπουλος 4 (1) , Λάσκος 2 , Κυριαζής 2 , Νταβαρίνος 15 (1) , Κιοσέογλου 6 (2) , Μόκκας 14 , Ιακωβιδης 17 , Ορφανίδης , Δαλπάς 12