07/07/2023
Υποβρύχιοι 18 17 14 12 - 61 -
Sintrim Team 17 12 12 16 - 57 -

Νίκη και play offs οι Υποβερύχιοι!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη αγωνία και ανταλλαγή καλαθιών. Οι καλύτεροι παίκτες για τους Υποβρύχιοι, ο Λαμπρέλλης και ο Παπαντωνίου, ξεχώρισαν από την αρχή με τις ατομικές τους επιδόσεις. Από την άλλη πλευρά, η Sintrim Team απάντησε με τον Σαλαβάτη και τον Λιβέρη στην επίθεση, προσπαθώντας να κρατήσει το παιχνίδι ισορροπημένο. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 18-17 υπέρ της ομάδας Υποβρύχιοι, αναδεικνύοντας τον αμφίρροπο χαρακτήρα του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα Υποβρύχιοι κατάφερε να αυξήσει το προβάδισμά της. Οι Λαμπρέλλης και Παπαντωνίου συνέχισαν να είναι καίριοι παίκτες για την ομάδα τους, ενώ η άμυνα τους ήταν εξαιρετική. Από την άλλη πλευρά, η Sintrim Team προσπάθησε να απαντήσει με τον Σαλαβάτη και τον Λιβέρη, αλλά αντιμετώπισε δυσκολίες στην επίθεση. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 35-29 υπέρ της ομάδας Υποβρύχιοι, αποδεικνύοντας την ανόδου της στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Sintrim Team έδειξε αντοχή και αντίσταση. Οι Σαλαβάτης και Λιβέρης ανέλαβαν την ευθύνη και προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ. Ωστόσο, η ομάδα Υποβρύχιοι παρέμεινε αποφασισμένη και οργανωμένη, με τους Λαμπρέλλη και Παπαντωνίου να εξακολουθούν να εντυπωσιάζουν. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 49-41 υπέρ της ομάδας Υποβρύχιοι, κρατώντας έτσι το προβάδισμά της.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία και η ένταση έφτασαν στο αποκορύφωμά τους. Και οι δύο ομάδες παρουσίασαν εξαιρετική απόδοση και αγωνία μέχρι το τέλος. Οι Λαμπρέλλης και Παπαντωνίου για την ομάδα Υποβρύχιοι και οι Σαλαβάτης και Λιβέρης για την Sintrim Team συνέχισαν να είναι οι ηγέτες των ομάδων τους. Παρά τις προσπάθειες της Sintrim Team να ανατρέψει το παιχνίδι, η ομάδα Υποβρύχιοι κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 61-57 υπέρ της ομάδας Υποβρύχιοι, κατακτώντας μεγάλη νίκη σε έναν αγώνα γεμάτο συναρπαστικές στιγμές.

MVP είναι ο Αντώνης Παπαντωνίου ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Για τους Sintrim πρωταγωνιστής είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος έκανε Double Double με 18 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Υποβρύχιοι: Οταμπασίδης 7 , Κάγκας Θ. 8 (1) , Λαμπρέλλης 16 (2) , Μαρκάκης 2 , Τζίντζας , Ταμουτσέλης 11 (1) , Παπαντωνίου 17

Sintrim Team: Λιβέρης 14 (4) , Καζαντζής 2 , Τουρόγλου , Σαλαβάτης 18 (2) , Σταυρίδης 7 (1) , Φωτακάκης , Μεταξούδης 4 , Γιολβάνης , Παναγιωτούνης , Γιαννακίδης 5 , Αξιώτης , Προδρομιδης 7 (1)