21/02/2022
The Roots 10 14 4 12 - 40 -
Los Lampriniers 11 12 8 17 - 48 -

Νίκη στα σημεία για Los Labriniers!

Ένας αγώνας ανάμεσα σε δύο fan to watch ομάδες διεξήχθη στο κλειστό προπονητήριο του ΣΕΦ το απόγευμα του Σαββάτου, με τους Los Labriniers να επικρατούν των Roots με το τελικό 40-48!

Όμορφο μπάσκετ από τις δύο ομάδες οι οποίες δεν επιρρεάστηκαν από τις πολλές απουσίες εκατέρωθεν, με τον Αργυράκη να είναι θετικός για την παρέα του Σοκολάκη και να δηλώνει παρών επιθετικά και τον Ρίζο να ξεχωρίζει από την άλλη μεριά, για το ισορροπημένο 10-11 πρώτης περιόδου, υπέρ των Labriniers.

Ο Σοκολάκης (2) εκτέλεσε από τα 6.75 νωρίς στο δεύτερο δεκάλεπτο και κρατούσε κοντά στο σκορ τους μαύρους, με το παιχνίδι να είναι αρκετα πιο… σεταρισμένο, τον Γούλα να “σπάει” τη μονοτονία με τρεξίματα και καλάθια στον αιφνιδιασμό και το ημίχρονο να κλείνει στο 24-23.

Αρκετά άστοχα τα δύο σύνολα στο πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου μέρους, με τα εκατέρωθεν λάθη να ρίχνουν κάπως τον ρυθμό του αγώνα. Ο Αντωνόπουλος πήγαινε δυναμικά προς το καλάθι και δημιουργούσε ρήγματα στην άμυνα των Roots, με τους Los Labriniers να κλείνουν την τρίτη περίοδο 28-31 μπροστά.

Στο τελευταίο μέρος αυτής της όμορφης αναμέτρησης, οι Roots πίεσαν και προσπάθησαν να ανατρέψουν πλήρως την κατάσταση, χωρίς όμως να τα καταφέρνουν, με τους “μωβ” να στηρίζονται στον Ρίζο και να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνος, με τελικό σκορ 40-48.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Αντωνόπουλος με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 8 κλεψίματα και ένα λάθος. Από Roots ξεχώρισε ο Ηλίας Αργυράκης με 4 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 λάθη.

Συνολικά οι γηπεδούχοι είχαν 14/37 δίποντα, 3/20 τρίποντα, 3/11 βολές, 43 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 6 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 15 Λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 17/58 δίποντα, 3/18 τρίποντα, 5/6 βολές, 45 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 15 κλεψίματα και 10 λάθη.

The Roots (Λουλουργάς) : Σοκολάκης 13, Λουλουργάς 4, Αργυράκης 4 (11 ριμπ.), Γούλας 7, Τσουτσάνης 12(12 ριμπ.).

Los Labriniers (Ρίζος) : Γρύλλης 10 (12 ριμπ.), Αντωνόπουλος 16 (8 ριμπ.), Γκόλιας, Ρίζος 10, Ευγενείας 9 (13 ριμπ.), Σκούρτας 3, Βασιλάκης.

Τί μας άρεσε : Εξαιρετική η διάθεση των παικτών και το κλίμα του αγώνα!