13/01/2024
Manchester United BC 14 14 22 21 16 87 -
Salo Nics 21 18 18 14 14 85 -

Νίκη στην παράταση για την Macnhester United!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ενθουσιασμό και ανταγωνισμό. Οι παίκτες των Salo Nics, με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Θωμά Τέντσο, Πατίκα και Τέγο, κατάφεραν να έχουν το προβάδισμα με 14-21 στο πρώτο δεκάλεπτο. Από την άλλη πλευρά, οι κορυφαίοι παίκτες της Manchester, Γκιφόπουλος και Sangaré, προσπαθούσαν να ανταποκριθούν στην πίεση και να επιστρέψουν στο παιχνίδι.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος που οι Salo Nics συνέχισαν να διατηρούν τον έλεγχο. Οι άξιοι συμπαίκτες και η αποτελεσματικότητα των Τέντσο, Πατίκα και Τέγο έκαναν τη διαφορά, αφήνοντας τη Manchester United να αντιμετωπίζει δυσκολίες. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν 28-39 υπέρ των Salo Nics.

Το τρίτο δεκάλεπτο φέρνει ανατροπές και αγωνία. Η Manchester United αντέδρασε δυναμικά, εκμεταλλευόμενη τις εξαιρετικές επιδόσεις των Γκιφόπουλου και Sangaré. Ο αγώνας γίνεται εξαιρετικά ισορροπημένος, με την ομάδα των Salo Nics να διατηρεί μια μικρή διαφορά με το σκορ να είναι στο 50-57.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, η ένταση φτάνει στο αποκορύφωμά της. Η Manchester United εκτελεί εντυπωσιακές επιθέσεις, ενώ οι Salo Nics δίνουν ό,τι έχουν στην άμυνα. Ο αγώνας οδηγείται σε ισοπαλία, με το σκορ να δείχνει 71-71, προετοιμάζοντας το έδαφος για μια συναρπαστική παράταση.

Η παράταση είναι μια περίοδος στην οποία πολλές φορές κρίνεται το τελικό αποτέλεσμα. Και οι δύο ομάδες δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, με εντυπωσιακά καλάθια και άμυνες. Τελικά, η Manchester United καταφέρνει να επικρατήσει με σκορ 87-85, με τους Γκιφόπουλο και Sangaré να αναδεικνύονται σε ήρωες του αγώνα.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Mustafa Sangaré ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό Double Double με 24 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Salo Nics είναι ο Φίλιππος Τέγος ο οποίος έκανε και αυτός Double Double με 15 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Manchester United: Καρακώστας Κ. 7 (1) , Δέλλιος 2 , Λαμπρέλλης 3 (1) , Καρακώστας Α. , Παληογιάννης 3 (1) , Sangaré 24 , Βαρδάκας 10 (2) , Γκιφόπουλος 34 (1) , Μπουρούδης 4 (1)

Salo Nics: Τάσσιος 1 , Δημητριάδης , Κεπαπτσόγλου 2 , Τέγος 15 (3) , Τέντσος Θ. 24 (6) , Γκόζης 4 , Τέντσος Θ. 13 (1) , Κινης 7 (1) , Πατίκας 19