04/07/2023
Never Again 13 28 14 27 9 91 -
Salonica Titans 25 16 19 22 5 87 -

Νίκη στην παράταση για τους Never Again!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Never Again να αντιμετωπίζουν δυσκολίες στην επίθεσή τους, ενώ οι Salonica Titans επιδόθηκαν σε έναν εντυπωσιακό συνδυασμό επιθετικής και άμυντικής προσπάθειας. Ο Χαρισόπουλος, ο Σαχινίδης και ο Μυλιόρδος για τους Never Again προσπάθησαν να ανακάμψουν, αλλά οι Titans κατάφεραν να πάρουν ένα σημαντικό προβάδισμα, με το σκορ να δείχνει 13-25 υπέρ τους Titans στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο δράση και αμφίρροπο αποτέλεσμα. Και οι δύο ομάδες παρουσίασαν εξαιρετικές ικανότητες στην επίθεση, δημιουργώντας έναν αμοιβαίο ανταγωνισμό. Οι προσπάθειες του Αξά, του Δελανδρέα και του Καλαθά για τους Titans αντιμετώπισαν την αμυντική αντίδραση των Never Again, που είχαν αποκτήσει αίσθηση του παιχνιδιού. Το σκορ ισορροπήθηκε στο 41-41 στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, καθιστώντας το ματς ακόμη πιο αμφίρροπο και απρόβλεπτο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες συνέχισαν να ανταγωνίζονται με ενθουσιασμό. Οι Never Again επέδειξαν αντοχή και αποφασιστικότητα, ενώ οι Salonica Titans συνέχισαν να επιδίδονται σε επιθετικές προσπάθειες. Οι Χαρισόπουλος, Σαχινίδης και Μυλιόρδος δεν έχασαν την πίστη τους, ενώ οι Αξάς, Δελανδρέας και Καλαθάς συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την ανταγωνιστική τους παρουσία. Το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 55-60 υπέρ των Titans, αναμενόμενα σε ένα τόσο ομοιόμορφο παιχνίδι.

Όσο το παιχνίδι προχωρούσε στο τέταρτο δεκάλεπτο, η ένταση και η αγωνία έφτασαν σε κορύφωση. Και οι δύο ομάδες δεν έκαναν καμία παύση στις προσπάθειές τους και ο κόσμος βρισκόταν σε αναμμένα κάρβουνα. Οι παίκτες των Never Again και των Titans έδειχναν αποφασιστικότητα και πάθος κάθε φορά που αγκάλιαζαν την μπάλα. Ο ανταγωνισμός ήταν επίμονος και οι πόντοι έπεφταν από τις δύο πλευρές του γηπέδου. Καθώς πλησιάζαμε στο φινάλε, το σκορ ήταν 82-82, δείχνοντας πόσο ισορροπημένο και δυνατό ήταν αυτό το ματς.

Η παράταση ήταν ένας ακόμη γύρος έντασης και αγωνίας. Οι παίκτες από τις δύο πλευρές έδειξαν ακόμη μεγαλύτερη αποφασιστικότητα και οι νεύρα ήταν στα ύψη. Οι Never Again κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα με το σκορ να δείχνει 91-87 στο τέλος της παράτασης. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά οι αμυντικές προσπάθειες των Never Again ήταν ανίκητες.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Σαχινίδης ο οποίος έκανε Double Double καθώς είχε 32 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Τιτάνες άξιος αναφοράς είναι ο Γιάννης Δελανδρέας ο οποίος έκανε και αυτός Double Double με 15 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας 6 (1) , Μυλιόρδος 18 (4) , Σπαθής , Σαχινίδης 32 (6) , Λεφάκης 8 , Χαρισόπουλος 27 (4)

Salonica Titans: Δελανδρέας 15 ,Τσουφλίδης 5 , Βανδήρας 7 (1) , Καλαθάς 14 , Λάππας 6 , Αξάς 21 (3) , Τράκας 6 (2) , Πουλιος 13