62
MnP 15 12 14 21 - 62 -
Big Babes 16 11 22 17 - 66 -

Νίκη στις λεπτομέρειες για τους Big Babes!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έναν ανταγωνιστικό και πυκνό πρώτο γύρο. Οι Δαλπάς και Μόκκας των MnP, καθώς και οι Δατσέρης, Κολοβός και Μεγαλόπουλος των Big Babes, έδειχναν ενέργεια και πάθος στο παιχνίδι. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Big Babes να προηγούνται ελάχιστα, με σκορ 16-15, υποδηλώνοντας ότι αυτός ο αγώνας θα είναι μια πραγματική αναμέτρηση.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, η ανταγωνιστικότητα των δύο ομάδων συνεχίστηκε αναμείνοντας έναν εξίσου διεξοδικό αγώνα. Οι Δαλπάς και Μόκκας των MnP προσπαθούσαν να αντιμετωπίσουν την ισχυρή άμυνα των Big Babes. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν 27-27, διατηρώντας την αγωνία και υποδηλώνοντας ότι ο αγώνας ήταν ακόμα ανοιχτός.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε μια αλλαγή στο δυναμικό του αγώνα. Οι Big Babes, με τους Δατσέρη, Κολοβό και Μεγαλόπουλο, κατάφεραν να ανατρέψουν το παιχνίδι και να πάρουν μια σημαντική διαφορά. Οι Δαλπάς και Μόκκας των MnP παρόλες τις προσπάθειές τους, βρέθηκαν να υπολείπονται με 41-49 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι MnP προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά οι Big Babes διατήρησαν τον έλεγχο. Οι Δαλπάς και Μόκκας έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, αλλά η άμυνα των Big Babes απέδειξε ότι ήταν αρκετά ανθεκτική. Το τέλος του αγώνα έφερε μια νίκη για τους Big Babes, με σκορ 66-62.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Χαράλαμπος Κολοβός ο οποίος πέτυχε 12 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Αυτός που ξεχώρισε από τους MnP είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 31 πόντους και 20 ριμπάουντ.

MnP: Στρουζας 3 (1) , Παπαδόπουλος 1 , Κυριαζής 4 , Κεχίδης , Κιοσέογλου 3 (1) , Μόκκας 20 , Ορφανίδης , Δαλπάς 31 (1)

Big Babes: Τερζίδης Ν. 6 , Μπούζης , Τερζίδης Σ. , Μεγαλόπουλος 11 (2) , Παπαδόπουλος , Τσιρώνης 7 (1) , Κολοβός 12 , Πατσιανίδης 9 (3) , Δατσέρης 12 (1) , Παουλεάνου 9 (1)