14/12/2021
Titans 8 24 11 20 - 63 -
Milwaukee Sucks 15 12 10 9 - 46 -

Νίκη ανάσα για τους Titans!

Την δεύτερη νίκη τους στον τέταρτο όμιλο της Μaster, πανηγύρισαν το βράδυ της Δευτέρας οι Titans, καθώς έβγαλαν περισσότερη ενέργεια απέναντι στους Milwaukee Sucks, επικρατώντας 63 – 46.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Sucks πατούσαν καλύτερα και μπήκαν σε θέση οδηγού με πρώτους σκόρερ τους Καββαθά με 5 και Μιχάκη με 4 πόντους αντίστοιχα. Στην αντίπερα όχθη , οι Titans κυνηγούσαν το σκορ με τον Κοζομπόλη να ξεχωρίζει με 4 πόντους.

Οι Titans μπήκαν δυνατά στο δεύτερο δεκάλεπτο με τρίποντο του Πόγγα και 4 του Κοζομπόλη , φέρνοντας το ματς στα ίσια(15-15). Οι Sucks βρήκαν άμεση απάντηση με 5 του Μιχάκη και δίποντο του Γκολφινόπουλου για το 15-22. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα και με τον Ηλιαδάκη να παίρνει την μπαγκέτα στο σκοράρισμα με 7 πόντους και τους Κοζομπόλη και Τριανταφύλλου να ακολουθούν από κοντά, ξέφυγαν στο τέλος του ημιχρόνου 32-27.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, με το ματς να γίνετε αρκετά δυνατό και τους Titans να κρατούν διαφορά 6 πόντων(43-37). Ο Μπουραζάνης με 4 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ για τους Titans , με τους Κοζομπόλη, Πασά και Τριανταφύλλου να βοηθούν, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Καββαθάς με 7 πόντους , κρατούσε κοντά την ομάδα του.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι Titans με οδηγό τον Πόγκα, πάτησαν το γκάζι και εξαφανίστηκαν. Έπαιξαν εξαιρετική άμυνα και με κολώνες στην επίθεση τους Κοζομπόλη με 6, Πόγκα με 4 και Σαλονικίδη, Μπουραζάνη με τρίποντα, μετέτρεψαν το ματς σε υγιεινό περίπατο. Για τους Sucks που δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό, σκόραραν οι Μιχάκης, Σαμιωτάκης ,Γανέλης και Μαυροειδής από ένα καλάθι.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Γιώργος Κοζομπόλης με 21 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τόλης Σαμιωτάκης με 4 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Οι Titans είχαν 17 / 45 δίποντα, 6 / 16 τρίποντα, 11 / 13 βολές, κατέβασαν 44 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 5 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 11 λάθη. Οι Sucks είχαν 15 / 33 δίποντα, 4 / 30 τρίποντα, 4 / 11 βολές, κατέβασαν 32 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 6 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 8 λάθη.

Titans(Ηλιαδάκης): Σαλονικίδης 3(7ρ.), Γ. Ηλιαδάκης 12, Βασιλάκης, Πασσάς 6(6ρ.), Πόγκας 9(12ρ.), Τριανταφύλλου 5, Μπουραζάνης 7, Β. Ηλιαδάκης, Κοζομπόλης 21(7ρ.).

Milwaukee Sucks(Γκολφινόπουλος): Καββαθάς 12(6ρ.), Φωτόπουλος 1, Σαμιωτάκης 4(6ρ.), Μαυροειδής 6 (7ρ.) , Γανέλης 4, Μιχάκης 15, Γκολφινόπουλος 4.

Τι μας άρεσε: Η ενέργεια και η πίστη των Titans για νίκη!