27/10/2023
ΟΙ ΜΑΕΣΤΡΟΙ 14 13 10 13 - 50 -
Ball Don't Lie 15 13 14 19 - 61 -

Ωραίο μπάσκετ και νίκη για τους BDL κόντρα στους Μαέστρους

Μεγάλη νίκη κατάφεραν να σημειώσουν οι BDL, νικώντας τους Μαέστρους με 50-61 σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι από άποψη θεάματος και αγωνίας.

Το πρώτο δεκάλεπτο θα λέγαμε πως ήταν αρκετά μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στο σκορ, χωρίς να μπορέσει κάποια από τις δύο να ξεφύγει. Στη συνέχεια, οι BDL ήταν λίγο πιο δημιουργικοί, παίζοντας όμορφα και στις δύο πλευρές του παρκέ, όμως όλα ήταν ανοιχτά για το δεύτερο ημίχρονο. (24-29)

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι Μαέστροι έδειξαν διάθεση και ενέργεια, όμως οποιαδήποτε απόπειρα τους να πλησιάσουν περαιτέρω στο σκορ ήταν μάταιη, με τους BDL να κρατάνε το προβάδισμα τους. Βέβαια, δεν έφτανε μόνο αυτό καθώς οι Ball Don't Lie κάνοντας το καλύτερο τους δεκάλεπτο κατάφεραν να πάρουν και διψήφια διαφορά στο τέλος του αγώνα. (50-61).