30/10/2023
New York Prits 13 24 10 16 - 63 -
Μπεκρίμ Team 16 13 6 13 - 48 -

Νίκη για τους Prits, με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο

Σε ένα παιχνίδι όπου κυριάρχησε το πάθος και η σκληράδα των παικτών, οι New York Prits επικράτησαν έναντι της Mpekrim Team με 63-48, κάνοντας ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, η Mpekrim Team είχε μπει με περισσότερες ιδέες και όρεξη στο παιχνίδι, ελέγχοντας τον ρυθμό. Παρ'όλα αυτά, με τον coach Τριανταφύλλου στον πάγκο, οι Prits κατάφεραν να ισορροπήσουν στο δεύτερο δεκάλεπτο, δίχως να αφήσουν τους αντιπάλους τους να ξεφύγουν στο σκορ.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, όλα φαίνεται πως είχαν αλλάξει. Οι τυπικά γηπεδούχοι New York Prits, κατάφεραν να τρέξουν ένα σημαντικό σερί και με επιμέρους 24-13 στην τρίτη περίοδο, θα έπαιρναν μια διαφορά η οποία ήταν δύσκολο να ανατραπεί. Στο 4ο δεκάλεπτο, η Mpekrim Team προσπάθησε, αλλά ήταν πάνω από τις δυνάμεις της οποιαδήποτε αντίδραση για να πάρουν κάτι από το ματς. Τελικά οι Prits έφυγαν με το ροζ φύλλο, παίρνοντας σημαντική διαφορά της τάξεως των 15 πόντων.