18/02/2024
Most Wanted 11 12 16 21 - 60 -
Anonymous BC 18 20 11 18 - 67 -

Νίκη γοήτρου για τους Anonymous!

Καλύτερο ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους που έβγαλαν ενέργεια στην άμυνα και βρήκαν εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό. Εξαιρετικοί Δρακόπουλος και Μανωλέας σημείωσαν από 6 πόντους έκαστος, βάζοντας μπροστά τους Anonymous με 11-18 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Οι Most Wanted προσπάθησαν να βρουν λύσεις από μακριά, με τον Μιχαλόπουλο να σημειώνει τρία τρίποντα στο ημίχρονο και να κρατάει κοντά την ομάδα του στο σκορ. Τρομερός Δρακόπουλος συνέχισε να βρίσκει σκορ και στο δεύτερο δεκάλεπτο, οδηγώντας τους φιλοξενούμενους προς τη νίκη. Σκορ ημιχρόνου στο 23-38.

Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη, πάτησαν στο παρκέ με σκοπό να επιστρέψουν στο παιχνίδι, με τον Καραμασιώτη να σημειώνει 8 γρήγορους πόντους και να δίνει ελπίδες επιστροφής. Άξιος συμπαραστάτης ο Αναγνώστης με 6 πόντους, ο οποίος μείωσε στους 10 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι έκαναν αξιόλογη προσπάθεια να επιστρέψουν στο παιχνίδι, όμως η ομάδα του Αλεφαντινού έδειξε να μην αγχώνεται και να παίρνει σχετικά άνετα τη νίκη με 60-67.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Δρακόπουλος με 21 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Καραμασιώτης με 22 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Οι γηπεδούχοι είχαν 8/11 βολές, 11/29 δίποντα και 10/33 τρίποντα. Μάζεψαν 29 ριμπάουντ, μοίρασαν 20 ασίστ, έκαναν 7 κλεψίματα και 11 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 3/10 βολές, 23/41 δίποντα και 6/16 τρίποντα. Μάζεψαν 36 ριμπάουντ, μοίρασαν 18 ασίστ, έκαναν 6 κλεψίματα και 12 λάθη.

Most Wanted (Καραμασιώτης): Αναγνώστης 9, Γουναρίδης, Καραμασιώτης 22, Μιτζέλος, Μιχαλόπουλος 12, Μπλιθικιώτης 2, Μπούκουρας 2, Ντάνασης, Πίκουλης 6, Παπαδόπουλος 7

Anonymous BC (Αλεφαντινός): Βάνας 15, Δρακόπουλος 21, Μανωλέας 11, Μαύρης 3, Ουζουνίδης 12, Τζουβάρας 5

Τι μας άρεσε: Το ξεκίνημα των φιλοξενούμενων!