02/11/2021
Brazzers 4 13 21 13 - 51 -
Hall of Fame 15 14 14 6 - 49 -

Νίκη με ανατροπή οι Brazzers!

Η Hall Of Fame με 5 ηρωικούς παίχτες, είχε προβάδισμα για 35 λεπτά, το βράδυ της Δευτέρας, αλλά οι Brazzers , με περισσότερες δυνάμεις και καθαρότερο μυαλό, έκαναν την ανατροπή επικρατώντας με 51 – 49.

H Hall Of Fame είχε τα ηνία στο πρώτο δεκάλεπτο με Ιατρού και Κατσιάπη να βάζουν από 6 πόντους, ενώ για τους γηπεδούχους μόνο ο Κούρογλου πέτυχε δύο καλάθια, με το σκορ να είναι 4 – 15.

Στο πρώτο πεντάλεπτο της δεύτερης περιόδου, οι Brazzers προσπαθούσαν να πλησιάσουν στο σκορ με τρίποντο του Ζαφειράκη και καλάθια από Κούρογλου, Δαρδαμάνη και Κωνσταντινίδη, όμως οι φιλοξενούμενοι με τον Κατσιάπη να βάζει ακόμα 5 πόντους και τον Αγγελόπουλο να προσθέτει ένα δίποντο, κρατούσαν προβάδισμα με 13– 22. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, η Hall of Fame ανέβασε κι άλλο την διαφορά με Κατσιάπη και Κοντογιάννη να σκοράρουν, ενώ για τους γηπεδούχους μείωναν Δαρδαμάνης και Κούρογλου σε 17 – 29.

Το ματς απέκτησε γρήγορο ρυθμό με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω στην τρίτη περίοδο. Οι Brazzers πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο και με πρωταγωνιστές τους Κωσταντινίδη, Βαρθολομαίο, Ζαφειράκη και Αμπαζόγλου , μείωσαν ακόμα και στο καλάθι(33-35). Η Hall Of Fame με τον Ιατρού να τραβάει το κουπί στην επίθεση με 6 πόντους, ανέκτησε ξανά προβάδισμα 5 πόντων(38-43).

Μπαίνοντας στο τέταρτο και τελευταίο περίοδο, οι Brazzers με τον Κωσταντινίδη να κερδίζει τις μάχες κάτω από τα καλάθια και τους Ζαφειράκη με τρίποντο, Δαρδαμάνη να σκοράρουν, πέρασαν μπροστά 47 – 44. Με 3 λεπτά να απομένουν για την λήξη , ο Κατσιάπης ισοφάρισε με μεγάλο τρίποντο , αλλά η άμεση απάντηση από Κωσταντινίδη, Βαρθολομαίο έγραψαν το 51 – 47. Ο Ιατρού μείωσε 51-49 για τους αποκαμωμένους από κούραση φιλοξενούμενους , χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Ορέστης Κουρογλου με 10 πόντους, 19 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βαγγέλης Κατσιάπης 18 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Οι Brazzers είχαν 16 / 37 δίποντα, 6 / 32 τρίποντα, 1 / 9 βολές, κατέβασαν 46 ριμπάουντ, μοίρασαν 8 ασίστ, έκλεψαν 9 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 14 λάθη. Η Hall Of Fame είχε 14 / 39 δίποντα, 4 / 23 τρίποντα, 9 / 16 βολές, κατέβασε 45 ριμπάουντ, μοίρασε 10 ασίστ, έκλεψε 11 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 12 λάθη.

Brazzers (Κατέρης):Αμπαζόγλου 3, Ζαφειράκης 12, Δαρδαμάνης 6, Αντωνακάκης, Βαρθολομαίος 5, Κατέρης 3, Κωνσταντινίδης 12(10ρ.), Κούρογλου 10(19ρ.).

Hall Of Fame (Χόντος): Κατσιάπης 18(9ρ.), Ιατρού 15(8ρ.), Αγγελόπουλος 10(11ρ.), Χόντος 2(7ρ.), Κοντογιάννης 4(10ρ.)

Τι μας άρεσε: Το 30λεπτο της Hall Of Fame και η επιμονή των Brazzers για το ροζ φύλλο.