07/02/2024
Hellas Paper Bears 16 26 23 32 - 97 -
Airdomers 13 21 26 16 - 76 -

Νίκη με εντυπωσιακή εμφάνιση για τους Hellas Paper Bears!

Η αρχή του αγώνα ήταν άκρως ενδιαφέρουσα. Οι Hellas Paper Bears, με εκπληκτική απόδοση από τους Καζή,Μπέλλη και Χύτα, κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 16-13. Η ενεργητικότητα και η ένταση στο γήπεδο έδειξαν ότι ο αγώνας θα ήταν γεμάτος ανατροπές και προκλήσεις.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Hellas Paper Bears συνέχισαν να επιδεικνύουν την υπεροχή τους. Οι εκπληκτικές επιδόσεις των Καζή, Μπέλλη και Χύτα επέτρεψαν στην ομάδα τους να διατηρήσει και να διευρύνει το προβάδισμά της. Μετά από ένα εντυπωσιακό δεύτερο δεκάλεπτο, το σκορ έφτασε στο 42-34, καθιστώντας σαφές ότι επρόκειτο για ντέρμπι με τους Hellas Paper Bears όμως να έχουν το πάνω χέρι.

Καθώς προχωρούσαμε προς το τρίτο δεκάλεπτο, οι Airdomers προσπάθησαν να αντισταθούν στην πίεση των Hellas Paper Bears. Οι παίχτες των Airdomers, Σουκουλιάς και Μπαλοδήμος, έδειξαν αντοχή και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, μειώνοντας τη διαφορά, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 65-60. Ο αγώνας παρέμεινε ανοιχτός και ενδιαφέρον για το τελικό αποτέλεσμα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Hellas Paper Bears επιβεβαίωσαν την υπεροχή τους και ολοκλήρωσαν τον αγώνα με εντυπωσιακό τρόπο. Οι Καζής, Μπέλλης και Χύτας συνέχισαν να δείχνουν την τεχνική τους και την αποτελεσματικότητά τους. Με το τελικό σκορ να δείχνει 97-76 οι Hellas Paper Bears έφυγαν με αυτή την νίκη.

MVP αναδείχθηκε ο Σοφοκλής Καζής ο οποίος πέτυχε Double Double καθώς είχε 33 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Airdomers είναι ο Παναγιώτης Σουκουλιάς ο οποίος πέτυχε επίσης Double Double έχοντας 29 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Hellas Paper Bears: Γκαγκασούλης, Καζής 33(2), Καραγκούνης 8(2), Μπέλλης 33(2), Μπίλιος 3(1), Νικηφόρος, Νταούλας 2, Παπαπασχάλης, Πολυχρονιάδης 4, Χύτας 14

Airdomers: Αλεξιάδης, Αρσένης 2, Ζελενίτζας 9(1), Κισκινίδης 3(1), Μπαλοδήμος 16(2), Μπάτας, Σουκουλιάς 29, Τρακοσάρης 7(1), Χρυσοχού 10