13/06/2023
Stefanina Timberwolves 19 18 22 18 - 76 -
Hellas Paper Bears 27 26 17 28 - 98 -

Νίκη με καλή εμφάνιση για τους Hellas Paper Bears!

Ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα οι Hellas Paper Bears και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού με τις όμορφες συνεργασίες του Γιώργου Μπίλιου και του Φαρμάκη, όμως οι Stefanina Timberwolves δεν άργησαν να απαντήσουν με τον Καλλιώρα και τον Καμαρούδη να ξεκινάνε ζεστοί κρατώντας την ομάδα τους κοντά στο σκορ, διαμορφώνοντας το 19-27.

Στη δεύτερη περίοδο οι Hellas Paper Bears συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και ανέβασαν και άλλο την διαφορά με τον Ρίζο και τον Παππά να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ με τον Αγγελίδη να είναι ασταμάητος κοντά στη ρακέτα πετυχαίνοντας το ένα καλάθι μετά το άλλο για την ομάδα του, όμως η κακή αμυντική λειτουργία τους κόστισε με αποτέλεσμα να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο βρισκόμενοι πίσω στο σκορ με 37-53.

Οι Stefanina Timberwolves μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί και να μειώσουν την διαφορά με τα καλάθια του Ανδρεάδη και του Τσακαλαϊδη, όμως οι Hellas Paper Bears βρήκαν λύσεις στην επίθεση στο πρόσωπο του Χήστου Πολυχρονιάδη, του Παπαπασχάλη και του Παλιογιάννη διαμορφώνοντας το 59-70.

Στην τέταρτη περίοδο οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να μειώσουν και άλλο την διαφορά με τον Καλλιώρα και τον Αγγελίδη να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους, όμως οι Hellas Paper Bears έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να μεγαλώσουν την διαφορά και να πάρουν την νίκη με το τελικό 76-98.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Σπύρος Παππάς με 33 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασσίστ.

Για τους Hellas Paper Bears ξεχώρισε ο Στέλιος Αγγελίδης με 27 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Stefanina Timberwolves: Καλλιώρας 22(1), Καμαρούδης 12(4), Χρήστογλου 3(1), Τσακαλαίδης 3(1), Δουλγκέρης, Κλώνος 4, Αγγελίδης 27, Ανδρεάδης 5(1).

Hellas Paper Bears: Γ. Μπίλιος 16(4), Δ. Μπίλιος, Χ. Πολυχρονιάδης 4, Αλεπάκης, Θ. Πολυχρονιάδης, Παλιογιάννης 5, Παπαπασχάλης 6, Φαρμάκης 23(3), Ρίζος 11(1), Παππάς 33(1).

Τι μας άρεσε: Ο γρήγορος ρυθμός των Hellas Paper Bears.