22/03/2023
Polichni 5 goat 16 7 - 23 - 31 -
SKG Bugs 19 14 23 20 - 76 -

Νίκη με καλή απόδοση για τους SKG Bugs!

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στην πρώτη περίοδο με τις δύο ομάδες να παλεύουν για να πάρουν το προβάδισμα. Νικητές από αυτές τις μάχες βγήκαν οι SKG Bugs, οι οποίοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τις όμορφες συνεργασίες του Τασιούλα και του Φιλάρετου Παπαδόπουλου. Οι Polichni 5 goat βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Θεοδοσιάδη και του Αλέξανδρου Τελικιόζογλου και κατάφεραν να μείνουν κοντά διαμορφώνοντας το 16-19.

Στη δεύτερη περίοδο οι SKG Bugs ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ και να φτιάξουν μία διαφορά ασφαλείας με τον Νίκο Παπαδόπουλο και τον Μπούφο να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους. Οι Polichni 5 goat απάντησαν με τις προσπάθειες του Παπαχρήστου και του Θεοδοσιάδη, όμως πλήρωσαν τις κακές επιλογές στην επίθεση και έτσι έκλεισαν την περίοδο βρικόμενοι πίσω στο σκορ με 23-33.

Οι SKG Bugs πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο επιβάλλοντας τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά με τον Δεληχρήστου, τον Δασκάλου και τον Τασιούλα να αποτελούν μόνιμες απειλές για το αντίπαλο καλάθι. Οι Polichni 5 goat δεν μπήκαν συγκεντρωμένοι στο παρκέ και πλήρωσαν τα λάθη και την αστοχία από την περιφέρεια με αποτέλεσμα να δουν την διαφορά να φτάνει το 23-56.

Στην τέταρτη περίοδο οι Polichni 5 goat βρήκαν τα πατήματα τους και κατάφεραν να βρουν σκορ στο πρόσωπο του Αλέξανδρου Τελικιόζογλου, όμως οι SKG Bugs έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με τον Τασιούλα να είναι σε εξαιρετική μέρα κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 31-76.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Νίκος Τασιούλας με 26 πόντους και και 6 ριμπάουντ.

Για τους Polichni 5 goat ξεχώρισε ο Αλέξανδρος Τελικιόζογλου με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα.

Polichni 5 goat: Κυριακίδης, Δαμιανίδης 1, Αβραμίδης 2, Θ. Τελικιόζογλου 1, Παπαδόπουλος, Θεοδοσιάδης 10, Α. Τελικιόζογλου 12, Παπαχρήστου 5(1)

SKG Bugs: Χρήστογλου 2, Ξάνθος 2, Δασκάλου 6, Ν. Παπαδόπουλος 15, Αθανασιάδης, Τασιούλας 26(4), Φ. Παπαδόπουλος 7, Λέφας, Βοσκάκης 4, Μπούφος 8, Δεληχρήστος 6.

Τι μας άρεσε: Η μεγάλη εμφάνιση του Νίκου Τασιούλα.