11/12/2023
Kamptzida lizards 22 5 16 15 - 58 -
Atlanta Socks 16 24 18 16 - 74 -

Νίκη με σπουδαία εμφάνιση από τους Atlanta Socks!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Kamptzida Lizards άνοιξαν το σκορ και ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με 22-16. Οι παίκτες των Kamptzida Lizards, όπως οι Λίγκος, Μουρατίδης και Ζαγαρτζιλής, έδειξαν τις ικανότητές τους στο γήπεδο και δημιούργησαν ένα μικρό προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, φάνηκε η ανωτερότητα των Atlanta Socks, και το σκορ ξέφυγε με 25-40 υπέρ τους. Οι παίκτες των Atlanta Socks, όπως οι Λογοθέτης, Κυριακού και Κεσίσογλου, ήταν καθοριστικοί και ταυτόχρονα εντυπωσιακοί για την ομάδα τους. Αυτή η υπεροχή στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καθοριστική για τη συνέχεια του αγώνα.

H συνέχεια είδε την ομάδα των Atlanta Socks να εξακολουθεί να κυριαρχεί στο γήπεδο με το σκορ να είναι 43-58. Οι Λογοθέτης, Κυριακού και Κεσίσογλου συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους στο γήπεδο, ενώ οι Kamptzida Lizards προσπαθούσαν να αντισταθούν στον πολύ δυνατό αντίπαλο.

Εν τέλη το τέταρτο δεκάλεπτο είχε ένα από τα πιο ξεκάθαρα αποτελέσματα, με την ομάδα των Atlanta Socks να κερδίζει με 58-74. Ο αγώνας τελείωσε με το αποτέλεσμα να μην είναι αμφησβητούμενο καθώς οι Atlanta Socks επικράτησαν πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση.

Πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Νικόλαος-Μάριος Λογοθέτης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 37 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Kamptzida Lizards άξιος αναφοράς είναι ο Ιωάννης Λίγκος ο οποίος πέτυχε 22 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Kamptzida Lizards: Αποστόλου, Ζαγαρτζιλής 8(2), Κουκούλης 6, Λίγκος 22(2), Μουρατίδης 11(1), Πέτσος 9, Πιπερίδης 2

Atlanta Socks: Βούλγαρης 2, Γκιόκας 3(1), Κεσίσογλου 8, Κυριακού 18, Λογοθέτης 37(4), Τεμέλκου 6, Χαλκιαδής