30/11/2023
Anatolians Jazz 23 21 17 13 - 74 -
Efkarpia Rattlers 9 10 15 24 - 58 -

Νίκη με σπουδαία εμφάνιση για τους Anatolians Jazz!

Ο αγώνας μεταξύ των Anatolians Jazz και των Efkarpia Rattlers ξεκίνησε με μια σοκαριστική έναρξη για τους φιλοξενούμενους. Οι Οδοντίδης, Παρισάκης και Χατζηεμμανουήλ Χαράλαμπος των Anatolians Jazz επιβεβαίωσαν τον τίτλο τους ως από τις κορυφαίες ομάδες, καθώς οι Efkarpia Rattlers βρέθηκαν πίσω με 23-9 μετά το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η κυριαρχία των Anatolians Jazz συνεχίστηκε με εντυπωσιακή άμυνα και αποτελεσματική επίθεση. Οι Οδοντίδης, Παρισάκης και Χατζηεμμανουήλ Χαράλαμπος έδειξαν εξαιρετική συνεργασία, ενώ οι Σταυρίδης και Πούλιος των Efkarpia Rattlers βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια επιδεινούμενη κατάσταση. Το σκορ μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν 44-19 υπέρ των Anatolians Jazz.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Efkarpia Rattlers προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ανωτερότητα των Anatolians Jazz διατηρήθηκε. Οι Jazz συνέχισαν να διαπρέπουν, ενώ οι Σταυρίδης και Πούλιος προσπαθούσαν να ανταποκριθούν. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 61-34 υπέρ των Anatolians Jazz.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα καθώς η διαφορά ήταν αρκετά μεγάλη. Οι Efkarpia Rattlers προσπάθησαν να μειώσουν όσο το δυνατόν περισσότερο και κέρδισαν αυτή την τελευταία περίοδο του παιχνιδιού. Τελικό σκορ 74-58 υπέρ των Anatolians Jazz.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Θρασύβουλος Οδοντίδης ο οποίος πέτυχε 20 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Efkarpia Rattlers είναι ο Νικόλαος Σταυρίδης ο οποίος πέτυχε Double Double με  17 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Anatolians Jazz: Αλεξιάδης 3, Βαφειάδης 8(2), Εφραιμίδης 2, Οδοντίδης 20, Παρισάκης 15, ΧατζηεμμανουήλΔημ. 5(1), ΧατζηεμμανουήλΧ. 17(3), Χατζόπουλος 4

Efkarpia Rattlers: Πούλιος 17(2), Σταυρίδης 17, Στίκος 1, ΣτούπαςΒασ. 7, Στούπας Δημήτρης, Στούπας Δημήτριος 5, Τούτσαρης 11