08/01/2024
Salonica Titans 8 15 13 19 - 55 -
Batboys 12 22 22 17 - 73 -

Νίκη πρόκριση για τους Batboys!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή ένταση στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι κορυφαίοι παίχτες των Batboys Τατιτζικίδης Χρήστος, Νικολούδης και Μπόγιας, έδειξαν αμέσως τις ικανότητές τους, δίνοντας τον τόνο για μια συναρπαστική αναμέτρηση. Μετά από μια μάχη κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα απέναντι στους Salonica Titans με σκορ 8-12.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Salonica Titans δεν κατάφεραν να σταματήσουν τον εκρηκτικό ρυθμό των Batboys. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα εντυπωσιακό 23-34 υπέρ των Batboys, αναδεικνύοντας την ισχυρή τους ομάδα και την ανεπανάληπτη συνεργασία μεταξύ των παικτών Τατιτζικίδη Χρήστο και Νικολούδη.

Το τρίτο δεκάλεπτο επιβεβαίωσε την ανωτερότητα των Batboys, καθώς επέδειξαν οχι μόνο την επιθετική τους ικανότητα αλλά και την αμυντική τους σταθερότητα. Το σκορ έφτασε το 36-56, αφήνοντας τους Salonica Titans να αναρωτιούνται πώς θα αντιμετωπίσουν αυτό το υψηλό εμπόδιο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, παρά τις προσπάθειες των Salonica Titans να επανέλθουν, οι Batboys κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κατακτήσουν τη νίκη με σκορ 55-73. Οι παίκτες Λάππας και Αξάς των Salonica Titans παρουσίασαν εντυπωσιακές επιδόσεις, αναγνωρίζοντας την αξιοθαύμαστη προσπάθειά τους ακόμη και σε αντίθεση με το αποτέλεσμα.

MVP του αγώνα είναι ο Χρήστος Τατιτζικίδης ο οποίος πέτυχε Double Double με 26 πόντους και 22 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Salonica Titans είναι ο Κωνσταντίνος Λάππας ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 9 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Αξάς 11, Βανδήρας 4, Δελανδρέας 4, Καλαθάς 9, Καλογήρου 7, Λάππας 9, Σαρασίτης 7(1), Τράκας 4(1)

Batboys: Δημητρακούδης 9(1), Καλβουρτζής 4(1), Μπόγιας 10(1), Νικολούδης 16(4), Σπίθας 6, ΤατιτζικίδηςΙ. 2, ΤατιτζικίδηςΧρ. 26(1)