09/01/2024
Cartel BC 16 25 20 16 - 77 -
Salonica Old Stars 5 12 9 24 - 50 -

Νίκη σε συνδυασμό με θέαμα για τους Cartel BC!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς οι Cartel BC επέδειξαν εξαιρετική απόδοση στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι παίχτες Αποστολίδης, Δάλπας και Χατζηιωαννίδης αναδείχθηκαν ως κλειδί για την ομάδα τους, δίνοντας τον τόνο για μια εντυπωσιακή εμφάνιση. Η άμυνα και η επίθεση των Cartel BC είχαν εξαιρετικό συντονισμό, καθιστώντας το σκορ μετά το πρώτο δεκάλεπτο 16-5 υπέρ τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Cartel BC συνέχισαν να επιβεβαιώνουν την υπεροχή τους στον αγωνιστικό χώρο. Οι παίχτες της ομάδας, ειδικά οι Αποστολίδης, Δάλπας και Χατζηιωαννίδης, συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους. Η άμυνα των Old Stars Salonica βρέθηκε σε δυσκολία αντιμετώπισης του επιθετικού πνεύματος των Cartel BC, με αποτέλεσμα το σκορ να φτάσει στο 41-17 υπέρ των Cartel BC.

Το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα αναδείχθηκε ως η περίοδος όπου οι Cartel BC επέδειξαν ακόμη μεγαλύτερη υπεροχή. Οι Τροκάνας, Σαραφίδης και Ματούλας προσπάθησαν να απαντήσουν, αλλά η ομάδα των Cartel BC ήταν ανίκητη. Οι πόντοι συνεχίστηκαν να αυξάνονται, και το σκορ έφτασε στο 61-26 υπέρ των Cartel BC.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Cartel BC διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Οι προσπάθειες των Τροκάνα και Σαραφίδη δεν ήταν αρκετές για να ανατρέψουν το σκορ. Οι παίχτες των Cartel BC συνέχισαν να επιδεικνύουν το ταλέντο και τη συνεργασία τους, καταλήγοντας σε μια ολοκληρωτική νίκη με σκορ 77-50.

MVP του αγώνα είναι ο Θεόδωρος Αποστολίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 39 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Old Stars Salonica άξιος αναφοράς είναι ο Ανδρέας Τροκάνας ο οποίος άγγιξε το Double Double  έχοντας 15 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Cartel BC: Αποστολίδης 39(3), Βαλιάσης 4, Γεωργιάδης, Δάλπας 23(5), Τενώκης 2, Χατζηιωαννίδης 7(1), Χατζηνικολάου 2, Χορόζογλου

Old Stars Salonica: Αλεξιάδης, Βλάχος 1, Γαϊτάνης, Καραλής, Καρατσόρης, Λαθουράκης 6(2), Μαστρογιάννης 4, Ματούλας 9(1), Μπαξεβανόπουλος 5, Σαραφίδης 10, Τροκάνας 15, Χριστόπουλος