20/06/2020
Titans 12 9 7 19 - 47 -
Brazzers 21 8 10 13 - 52 -

Νίκη στα σημεία για Brazzers!

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ποιοτικές ομάδες, οι Brazzers πήραν τη νίκη στο κλειστό του Κολωνού με 47-52 απέναντι στους Titans, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στα πλαίσια της Master κατηγορίας.

Ο Μίλτος ο Βαρθολομαίος μπήκε με τέρμα τα γκάζια στην αναμέτρηση και ανακάτευε την άμυνα των γηπεδούχων Titans, σκοράροντας παράλληλα, με τον Κούρογλου ακόμη μια φορά να είναι κυρίαρχος στους αιθέρες και τους φιλοξενούμενους να κλείνουν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 12-21, παρά τις προσπάθειες του Πόγκα.

Πασσάς και Καρατσόλης ακολούθησαν τον τρελό ρυθμό του παιχνιδιού και βοήθησαν επιθετικά τους Titans, με το ενδιάμεσο διάστημα του δεκαλέπτου να χαρακτηρίζεται από τις όμορφες μεν άστοχες δε προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων, αποτέλεσμα των επιθέσεων κάτω των 12-14 δευτερολέπτων που έκαναν αμφότερες. Ένα υπέροχο καλάθι και φάουλ του Μούρτου ακριβώς με τη λήξη διαμόρφωσε το 21-29 του ημιχρόνου, με την καλή εμφάνιση των γηπεδούχων όμως να μη φέρνει και μείωση του σκορ.

Πόγκας και Μούρτος συνέχισαν να δίνουν ρυθμό για Titans, με τον Ζαφειράκη να δηλώνει παρών επιθετικά και με τη βοήθεια του Κοντογεώργου , οδήγησαν τους κιτρινόμαυρους στο 28-39 ως σκορ τρίτου δεκαλέπτου.

Οι Βαρθολομαίος και Κούρογλου εμφανίστηκαν επιθετικά μετά από ώρα, με τους Titans να κολλούν όμως και να μην μπορούν να διεκδικήσουν τη νίκη όσο και να το ήθελαν, με τον δραστήριο Πόγκα και τους Καρατσόλη και Ηλιαδάκη να προσπαθούν αλλά να μην μπορούν να αλλάξουν τη μοίρα του παιχνιδιού, με το τελικό αποτέλεσμα να είναι το 47-52 υπέρ των Brazzers.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ορέστης Κούρογλου με 22 πόντους, 15 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα. Από πλευράς Titans ξεχώρισε ο Θοδωρής Μούρτος με. 14 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 λάθη.

Συνολικά οι Titans είχαν 13/58 δίποντα, 3/12 τρίποντα, 12/17 βολές, 51 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 18 λάθη. Συνολικά οι Brazzers είχαν 16/55 δίποντα, 2/20 τρίποντα, 14/32 βολές, 53 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 14 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 7 λάθη.

Titans (Ηλιαδάκης): Γλαράκης, Ηλιαδάκης Γ. 2, Μούρτος 14,. Καρατσόλης 6, Πασσάς 4, Πόγκας 16 (11 ριμπ),. Ηλιαδάκης Β. , Κατσιφής 4 (6 ριμπ), Μπαμπάτσικος, Σωμαράκης 1, Καραγεωργάκης.

Brazzers (Ν. Βαρθολομαίος): Αμπάζογλου 1 (8 ριμπ),. Κατέρης 3, Βαρθολομαίος Μ. 15 (7 ριμπ),. Κοντογεώργος 2, Κούρογλου 22 (15 ριμπ), Μακρυωνίτης 2 (13 ριμπ),. Ζαφειράκης 7 (5 ριμπ).

Τι μας άρεσε: Ο ρυθμός του αγώνα, πάνω κάτω από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό!