64
Coble 10 19 10 25 - 64 -
Puebla BC 15 11 12 23 - 61 -

Νίκη στα σημεία για τους Coble!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Puebla να προηγείται με 10-15. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Καριοφύλλης και Σουρμελίδης των Puebla BC ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Η δεύτερη περίοδος ανήκε κατά βάση στους Coble καθώς ήταν αυτοί που επέβαλλαν τον ρυθμό τους και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Οι Coble με μπροστάρηδες τους Παπία, Ντισλή και τον Κεφαλά κατάφεραν να κάνουν άμεσα την ανατροπή και να στείλουν την ομάδα τους στο ημίχρονο με επιμέρους σκορ 29-26.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Puebla BC έδειξαν αποφασιστικότητα. Οι Καριοφύλλης, Οδοντίδης και Σουρμελίδης ανέλαβαν την ευθύνη, οδηγώντας την ομάδα τους σε μια επικίνδυνη απόσταση. Οι Coble, παρόλο που παρέμειναν μπροστά, αισθάνθηκαν την πίεση, καθώς το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ στο 39-38.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία κορυφώθηκε καθώς οι δύο ομάδες πάλευαν για την τελική νίκη. Οι Puebla BC δεν παραιτήθηκαν, ενώ οι Καριοφύλλης και Σουρμελίδης προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά και να κάνουν την ανατροπή. Ωστόσο, η εμπειρία και η αποτελεσματικότητα των Παπία, Ντισλή και Κεφαλά καθοδήγησαν τους Sintrim προς τη νίκη με τελικό σκορ 64-61.

MVP του αγώνα είναι ο Θεόδωρος Παπίας ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και κατάφερε να κλέψει 5 φορές την μπάλα από τους αντιπάλους του.

Ενώ πρωταγωνιστής για τους Puebla BC είναι ο Νεκτάριος Καριοφύλλης ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 25 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Coble: Κεφαλάς 8, Νικολαΐδης 6, Νότης, Ντισλής 15, Παπίας 23(4), Τζιούφας 4, Τσακμάκας 6(2), Χρυσίδης 2

Puebla BC: Αλεξανδρίδης 3(1), Γιαννακούλας, Καλφόγλου 5(1), Καριοφύλλης 25(2), Λαπαρίδης, Λεκομπλές 4, Οδοντίδης 8, Σουρμελίδης 15(3), Χασεκίδης 1