16/11/2023
Leathal Pistols 18 13 12 12 - 55 -
Hellas Paper Bears 19 13 9 10 - 51 -

Νίκη στα σημεία για τους Leathal Pistols!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έναν εξαιρετικά ανταγωνιστικό και γρήγορο ρυθμό, καθώς και οι δύο ομάδες πάλευαν για κάθε πόντο. Οι Hellas Paper Bears κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με σκορ 18-19, χάρη στις ωραίες και πετυχημένες επιθετικές συνεργασίες τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Leathal Pistols προσπάθησαν να πάρουν τα ηνία του παιχνιδιού. Οι Σερμπεζής και Μιχέλης συνεργάστηκαν αποτελεσματικά και προσπάθησαν να δώσουν το προβάδισμα στην ομάδα τους, αλλά οι Hellas Paper Bears  διατήρησαν την ψυχραιμία τους και το προβάδισμά τους, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 31-32.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε διαφορετικό χαρακτήρα. Οι Leathal Pistols κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να κυριαρχήσουν και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Με μπροστάρηδες τους Σερμπεζή, Μιχέλη και Καραγκιαούρη έκαναν την ανατροπή και με επιμέρους σκορ περιόδου 12-9 έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα τους.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Hellas Paper Bears να προσπαθούν να επανέλθουν μέσω των Παπαπασχάλη και Γρίβα . Οι Leathal Pistols έδειξαν τον χαρακτήρα τους διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν να πάρουν την πολυπόθητη νίκη. Άκρως ανταγωνιστικός και όμορφος αγώνας με νικητές τους Leathal Pistols.

Leathal Pistols: Αγτζίδης 6(1), Γαλής 2, Γιαγκόπουλος, Δανατζής, Καραγιαννιώτης 7(1), Καραγκιαούρης 7, Μαυρίδης 3(1), Μιχέλης 8, Πρωτογερόπουλος 1, Σερμπεζής 15(1), Τσολακίδης 6

Hellas Paper Bears: Αναγνώστου 3, Γρίβας 8(1), Καραγκούνης, Νικηφόρος 6(2), Παπαπασχάλης 26(5), Πολυχρονιάδης 5(1), Χατζηλεμονιάς 3(1)