30/06/2021
Stefanina Timberwolves 17 13 17 21 - 68 -
SKG Sonics 20 18 13 16 - 67 -

Νίκη στο πόντο για τους Λύκους!

Σε ένα συνρπαστικό παιχνίδι στο οποίο οι Λύκοι ήταν πίσω στο σκορ σχεδόν καθ' όλη τη διάρκειά του, κατάφεραν τελικά να δραπετεύσουν με το ροζ φύλλο αγώνα. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κωνσταντινίδης πέτυχε εννιά πόντους για τους SKG. Από την άλλη, ο Καλλιώρας είχε έξι πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ περιόδου 17-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Καλλιώρας συνέχισε την εξαιρετική του εμφάνιση πετυχαίνοντας εννιά πόντους. Από τους SKG, έξι πόντους πέτυχε ο Χατζημωυσιάδης. Σκορ περιόδου 13-18.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε η αντεπίθεση των Λύκων. με έξι πόντους του Καλλιώρα και έξι του Σμυρνιού. Έξι πόντους είχε και ο Τροφίδης από τους φιλοξενούμενους. Σκορ περιόδου 17-13.

Η τελευταία περίοδος ήταν αυτή που έκρινε και το αποτέλεσμα, καθώς οι Λύκοι με μια αντεπίθεση και με 11 πόντους του Καλλιώρα (1 τρίποντο), κατάφεραν αν γυρίσουν το παιχνίδι. Από τους SKG, επτά πόντους πέτυχε ο Χατζημωυσιάδης. Τελικό σκορ 68-67.

Ultra Wolves: Πολυχρονιάδης Χ. 7(1), Τσενεσίδης, Κατρανίτσας, Σμυρνιός 12(2), Χουρδάκης 4, Ιασωνίδης 6, Γκαγκασούλης 4, Πολυχρονιάδης Ι. 2, Καλλιώρας 33(3), Γούσιος

SKG Sonics: Κωνσταντινίδης 16(2), Καποδίστριας 1, Χατζημωυσιάδης 17(1), Μελισσάς, Δεσλής 8, Δούκας 3(1), Τροφίδης 22.

Τι μας άρεσε: Το συναρπαστικό φινάλε με την ανατροπή των Λύκων.