27/10/2022
Collectors 16 13 6 21 - 56 -
Brooklyn Bets by Amerikanos24 10 16 21 12 - 59 -

Νίκη των Brooklyn Bets σε σκηνοθεσία Αγγελόπουλου!

Οι Brooklyn Bets Έφυγαν νικητές από το κλειστό γήπεδο του Σπάρτακου , για την δεύτερη αγωνιστική , στην Evolution League , με σκορ 56-59 , με τον Αγγελόπουλο να είναι το πρώτο βιολί για την ομάδα του . Οι Collectors έδειξαν ότι είναι μια δυνατή ομάδα , που αποτελείται από πολύ καλούς παίκτες , χαρακτηριστικό είναι ότι  τέσσερις από αυτούς είχαν  διψήφιο αριθμό πόντων.

Στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου , ο αγώνας ήταν ισορροπημένος μεταξύ τον δύο ομάδων ,  όμως , στα τελευταία   λεπτά του παιχνιδιού, οι Collectors με τον Παπασπύρου να έχει 6 πόντους , πήραν τον έλεγχο του αγώνα , κλείνοντάς το δεκάλεπτο με σκορ 16-10. Οι Brooklyn Bets είχαν τον Αγγελόπουλο να ξεχωρίζει με 6 πόντους .

Με όρεξη μπήκαν οι ομάδες στο δεύτερο δεκάλεπτο , δίνοντας γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι . Οι Brooklyn Bets με τον Αγγελόπουλο να έχει 4 πόντους , κατάφεραν πριν το κλείσιμο του ημιχρόνου να περάσουν μπροστά στο σκορ , όμως , οι Collectors στα τελευταία δευτερόλεπτα με καλάθια του Σοφού και Παπασπύρου , πέρασαν και πάλι μπροστά στο σκορ , πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 29-26 .

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν των Brooklyn Bets , με τον  Αγγελόπουλο να έχει πάρει φωτιά και  να σκοράρει  11 πόντους , σε συνδυασμό και με την ασφυκτική άμυνα που είχε η ομάδα του , έκλεισαν την περίοδο με σκορ 35-47 .

Στο τελευταίο δεκάλεπτο , οι Collectors με τον Κλεισούρα να σκοράρει 8 πόντους , προσπάθησαν για την ανατροπή στον αγώνα  . Οι Brooklyn Bets με τον Αγγελόπουλο να έχει 5 πόντους , διαχειρίστηκαν την διαφορά που είχαν , φεύγοντας νικητές από το κλειστό του Σπάρτακου  με σκορ 56-59.

Bettson Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Αγγελόπουλος , με 26 πόντους, 1 ριμπάουντ, 2 κλέψιμο και 3 ασίστ . Από τους  Collectors ξεχώρισε Κυριάκου, με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ και  1 ασίστ .

Οι Collectors είχαν 17/36 δίποντα , 4/19 τρίποντα , 10/17 βολές ,43 ριμπάουντ , 10 ασίστ και 7 κλεψίματα. Οι Brooklyn Bets είχε 18/36 δίποντα , 2/30 τρίποντα , 17/31 βολές ,33 ριμπάουντ , 10 ασίστ και 12 κλεψίματα

Collectors (Αγγελομάτης): Αγγελομάτης 12 (2), Γαζεπίδης 2 , Ζαχαρόπουλος , Κλεισούρας 12 (1), Κυριάκου 12, Λαγός , Μιχαηλίδης 2, Παπασπύρος 12 (1) , Σοφός 4  .

Brooklyn Bets (Αγγελόπουλος): Αγγελόπουλος 26 , Δαραμούσκας 1 , Κουρούμαλης 9 (1) ,  Μαυρογιαννάκης , Μπαμπάτσικος 4 , Μπέτσης 7 , Ρούσσος 2 , Σάλλαρης 2 , Χούσεας 8 (1) .

Τι μας άρεσε : Ο γρήγορος ρυθμός στο  παιχνίδι τον δυο ομάδων