03/03/2024
Paraliers 10 24 21 14 - 69 -
Bulldogs 9 18 21 9 - 57 -

Νίκησαν και συνεχίζουν να ελπίζουν!

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν νωθρά το παιχνίδι, καθώς έψαχναν να βρουν τα πατήματα τους στο παρκέ. Στο νήμα καλύτεροι οι γηπεδούχοι, βρήκαν σκορ από τον Βασίλη Σκόρδο ο οποίος έδειξε ότι βρίσκεται σε καλή μέρα. Για τους πορτοκάλι 6 γρήγορους πόντους σημείωσε ο Δημητρακόπουλος μειώνοντας στο 10-9 για τα Bulldogs στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον ρυθμό του παιχνιδιού τους και έβγαλαν τρομερή ενέργεια επιθετικά. Τρομερός Βασίλης Σκόρδος σημείωσε 10 πόντους, βάζοντας για τα καλά σε θέση οδηγού την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να κρατηθούν κοντά στο σκορ, κυρίως με τους Λούβαρη και Δημητρακοπούλο, βρίσκοντας ωραία καλάθια με προσωπικές ενέργειες. Σκορ ημιχρόνου στο 34-27.

Στην επανάληψη οι πορτοκαλί έκαναν απίστευτη αντεπίθεση και επέστρεψαν στο παιχνίδι βρίσκοντας ωραία καλάθια από τον Λούβαρη. Άμεση απάντηση για τους Paraliers με τα αδέρφια Σκόρδου να συνεργάζονται εκπληκτικά και να δίνουν λύσεις επιθετικά, ξαναβάζοντας μπροστά τους γηπεδούχους με +7.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού οι πορτοκαλί έκαναν αξιότιμη προσπάθεια να επιστρέψουν στο παιχνίδι, όμως η αποβολή του Λούβαρη στοίχησε στην ομάδα, με τα Bulldogs να γνωρίζουν την ήττα με 69-57 και να μπαίνουν σε περιπέτειες για την παραμονή. Σπουδαία εμφάνιση από τους Paraliers, οι οποίοι συνεχίζουν να ελπίζουν για την είσοδό τους στα playoffs.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Σκόρδος με 35 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Δημητρακόπουλος με 26 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Paraliers (Καρουζάκης): Ηλιόπουλος 2, Καρουζάκης 6, Μπραιμνιώτης 2, Περσεμάτης 9, Σκόρδος 15, Σκόρδος 35, Τσαϊρέλης

Bulldogs (Απέργης): Απέργης 9, Δημητρακόπουλος 26, Κορκίδης 1, Λαζανάκης 3, Λούβαρης 14, Χειλάς 4

Τι μας άρεσε: Ο γρήγορος ρυθμός του παιχνιδιού!