24/02/2022
Flying Circus 8 18 22 22 - 70 -
Brazzerzz Beachterzz 15 17 25 19 - 76 -

Νίκησαν με άμυνα με τα μάτια οι Brazzerzz Beachterzz!

Καλύτεροι εμφανίστηκαν οι Brazzerzz Beachterzz στο ξεκίνημα του αγώνα, καθώς με 6 πόντους του Ζώτου, 4 του Δημητριάδη και τρίποντο του Χαμηλού, προηγήθηκαν με 8-15. Ο Αλεξάκης ήταν αυτός που τραβούσε το κουπί στην επίθεση των γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά της συνάντησης, πετυχαίνοντας και τους 8 πόντους της ομάδας του.

Στην δεύτερη περίοδο οι Flying Circus επέβαλαν τον δικό τους ρυθμό και με 4 νέους πόντους του Αλεξάκη, 4 του Γκέκα, 3 του Κάκια και τριποντάκι του Σωτηρόπουλου, εφερςνέφεραν το ματς σε απόλυτη ισορροπία, 23-23, 5:00 για την ανάπαυλα. Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους οι μωβ αντέδρασαν και με 6 πόντους του Δημητριάδη, 4 του Χαμηλού και τρίποντο του Ζώτου, πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 6 πόντων, 26-32!

Ίδια η εικόνα του αγώνα και στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, εκεί όπου με 7 πόντους του Χαμηλού, 5 του Χαΐτου, 5 του Βγενόπουλου και 4 του Δημητριάδη, οι Brazzerzz Beachterzz έχτισαν διψήφια διαφορά 13 πόντων, 36-49, κλείνοντας εν τέλει το τρίτο δεκάλεπτο στο +9, 48-57. Τους γηπεδούχους κράτησαν όρθιους σε εκείνο το σημείο οι Γκέκας και Αλεξάκης με 11 και 6 πόντους, αντίστοιχα, ενώ 4 πρόσθεσε ο Κάκιας. Σκορ τρίτης περιόδου 48-57!