19/10/2023
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 16 13 11 16 - 56 -
Never Again 6 18 12 13 - 49 -

Νικητές του ντέρμπι οι Seattle SuperΨΩΝΙΑ!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, οι Seattle superΨΩΝΙΑ έδειξαν την υπεροχή τους και έκλεισαν το δεκάλεπτο με σκορ 16-6. Οι παίχτες της ομάδας έδειξαν έναν απίστευτο συντονισμό και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, ενώ οι παίκτες των Never Again αντιμετώπισαν δυσκολίες στο να βρουν ρυθμό.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Never Again αντέδρασαν και πέτυχαν αρκετά καλά καλάθια, με τους παίκτες τους, Λουκοβίτη και Μυλιόρδο να επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και πετυχαίνοντας κάποια μεγάλα τρίποντα κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά πριν την λήξη του πρώτου. Σκορ ημιχρόνου 29-24.

Στην τρίτη περίοδο, οι Seattle SuperΨΩΝΙΑ μπήκαν με καλή διάθεση, με τους Κάγκα και Τοπαλίδη να βρίσκονται σε καταπλήκτική ημέρα, έχοντας ως πυλώνες αυτούς τους δύο παίχτες οι Seattle superΨΩΝΙΑ κατάφεραν να παραμείνουν  μπροστά στο σκορ παρά την ασφυκτική πίεση των Never Again οι οποίοι με επιμέρους σκορ περιόδου 11-12 μείωσαν κι άλλο την διαφορά.

Τέταρτη περίδος και οι δύο ομάδες έδωσαν μία τρομερή μάχη για την νίκη. Οι Seattle superΨΩΝΙΑ κατάφεραν να κρατήσουν τα ηνία σε ένα πολύ καλό δεκάλεπτο και να πάρουν την νίκη. Οι Never Again έδωσαν τρομερή μάχη για την νίκη όμως δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη, παρόλο το πολύ καλό αγώνα που έδωσαν, με τελικό σκορ παιχνιδιού 56-49.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Κάγκας Θεόδωρος με 13 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Από την ομάδα των Never Again ξεχώρισε ο Λουκοβίτης Ιωάννης ο οποίος πέτυχε 13 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Seattle superΨΩΝΙΑ: Ακριτόπουλος 7(1), Γραμματίκας 6, Κάγκας 13(2), Καλιάτσος 3(1), Κατσιώρας 6, Μουράτης, Νταμπούδης 3, Τοπαλίδης 16(1), Χατζηπουργάνης 2

Never Again: Καμάρας 7, Καρυώτης 5, Λουκοβίτης 13(2), Μυλιόρδος 6(2), Παπαϊωάννου, Σαμαράς 6, Συρόπουλος 4(1), Τιτίρλας 2, Τσαλκιτζής 4, Ψαλίδας 2