10/03/2024
Basketόσαυροι 13 10 14 15 - 52 -
Air Ballers 9 11 13 16 - 49 -

Νικητές του ντέρμπι της πρεμιέρας οι Basketόσαυροι!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Basketόσαυρων να προηγείται με 13-9. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Τσιγαρίδας και Χριστοδουλίδης από τους Basketόσαυρους ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και οι Τσιγαρίδας και Χριστοδουλίδης των Basketόσαυρων και οι Καραγιάννης και Τατιτζικίδης των Air Ballers συνέχισαν να προσπαθούν να κερδίσουν το προβάδισμα. Το δεύτερο δεκαλέπτο έληξε με το σκορ να δείχνει 23-20 υπέρ των Basketόσαυρων, καθιστώντας τον αγώνα ακόμα πιο συναρπαστικό.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ένας αγώνας μεγάλης έντασης. Οι δύο ομάδες έπαιξαν με ακόμα μεγαλύτερη προσπάθεια και αφοσίωση. Οι Τσιγαρίδας και Χριστοδουλίδης των Basketόσαυρων και οι Καραγιάννης και Τατιτζικίδης των Air Ballers συνέχισαν να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε 37-33, καθιστώντας τον αγώνα ακόμα πιο αμφίρροπο.

Οι δύο ομάδες έδωσαν τα πάντα για την νίκη στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα , με τις μάχες να κρατάνε μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα οι Basketόσαυροι κατάφεραν να κρατήσουν την μικρή διαφορά που είχαν πάρει και έτσι με σκορ 52-49 μπόρεσαν να φύγουν με την νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Ιωάννης Τσιγαρίδας ο οποίος πετύχε Double Double έχοντας 15 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Αυτός που ξεχώρισε για τους Air Ballers είναι ο Δημήτρης Καραγιάννης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 10 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Basketόσαυροι: Κουτρουτζής, Μπαργιώτης, Νάτσιος, Πάλλας 3(1), Πρεβενάς, Ποζίνης, Ρήγας 6, Σαρτάβας, Τσιγαρίδας 15(2), Χοπτερίδης 9, Χριστοδουλίδης 19

Air Ballers: Καραγιάννης 10(2), Κουτζιάμπασης, Κρυστάλλης 4, Μακουλίδης 2, Μπασιάκος 2, Πανταλώνας 16(1), Συμεωνίδης 3(1), Τατιτζικίδης 12(4)