12/10/2020
Collectors 13 9 14 20 - 56 -
Ανυπόταχτοι Γαλάτες 17 14 13 11 - 55 -

Ο Βλαχογεώργης «έσωσε» τους Collectors!

Με τρίποντο του Κώστα Βλαχογεώργη, 3 δευτερόλεπτα πριν την λήξη του παιχνιδιού, οι Collectors κέρδισαν με 56-55 τους Ανυπόταχτους Γαλάτες και ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στην Development League.

Με ωραίο ρυθμό ξεκίνησε το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να βρίσκουν αρκετές λύσεις στην επίθεση. Οι Ανυπόταχτοι Γαλάτες, με τον Γιώργο Λαδά να σημειώνει 10 πόντους, προηγήθηκαν με 17-13 με το τέλος της πρώτης περιόδου. Για τους Collectors, 7 πόντους έβαλε ο Κυριάκου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπως ήταν λογικό, ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε. Οι δύο ομάδες ήταν πιο νευρικές, ενώ βελτίωσαν και την άμυνα τους. Το ημίχρονο έκλεισε στο 31-22 για τους Γαλάτες, με τον Φραντζεσκάκη να σημειώνει άλλους 4 πόντους. Για τους τυπικά γηπεδούχους, 5 πόντους πέτυχε ο Αριστοτέλης Κωστόπουλος.