19/10/2020
Beerokoillers 11 19 22 16 - 68 -
Bulldogs 10 18 20 14 - 62 -

Οι Beerokoillers τα θέλουν θρίλερ!

Στο κλειστό της Ανθούσας το Σάββατο το απόγευμα, παρακολουθήσαμε την αναμέτρηση μεταξύ των Beerokoillers και των Bulldogs, που βρήκε νικητές τους πρώτους με 68-62. Το ματς είχε ένταση, νεύρα και πάθος και ήταν αμφίρροπο μέχρι τέλους με τους Beerokoillers να είναι πιο συγκεντρωμένοι στο τέλος και να κάνουν το 2/2 στο πρωτάθλημα!

Καλύτερο ξεκίνημα στην αναμέτρηση από τους Beerokoillers, οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν των Bulldogs με 9-4 (8′). Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι με έξι πόντους σε ένα λεπτό προσπέρασαν, 9-10 (9′) και το δεκάλεπτο έληξε 11-10 υπέρ των γηπεδούχων. Έξι διαφορετικούς σκόρερ είχαν οι Beerokoillers, πέντε οι Bulldogs με τον Γεωργόπουλο να είναι καλύτερος όλων με τρεις.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν μόνιμα σε απόσταση αναπνοής, αφού όποιο καλάθι πετύχαινε η μία ομάδα, η αντίπαλη απαντούσε! Πολλές εναλλαγές στο σκορ (7) με την μεγ