23/10/2023
EAGLES 17 10 10 7 - 44 -
Falcons 10 9 15 17 - 51 -

Πήραν μπρος στο δεύτερο μέρος οι Falcons και υπέταξαν τους Eagles

Σε ένα παιχνίδι όπου είδαμε σκληρές μάχες μεταξύ των δύο ομάδων, οι Falcons κατάφεραν να πάρουν μια δύσκολη νίκη με μπροστάρη τον Γιώργο Ιωάννου.

Οι Eagles μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι καθώς από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης βρίσκονταν μπροστά στο σκορ έχοντας σημαντικές διαφορές. Η ίδια ιστορία συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο, με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει στο +8 για τους νεοσύστατους Eagles (27-19).

Μπαίνοντας στο τρίτο δεκάλεπτο, όλα θα άλλαζαν ριζικά στην αναμέτρηση. Οι Falcons παίζοντας ωραίο μπάσκετ κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και να μπουν και πάλι στη διεκδίκηση του αγώνα. Το σκορ πριν την έναρξη της τέταρτης περιόδου ήταν στο 37-34. Από εκεί και πέρα, οι τυπικά φιλοξενούμενοι θα ολοκλήρωναν εν τέλει τη μεγάλη ανατροπή με επιμέρους 7-17, παίρνοντας το ροζ φύλλο με τελικό σκορ 44-51.