26/02/2022
In Da Hood 12 14 8 20 - 54 -
Thessaloniki Avispas 14 20 15 12 - 61 -

Οι In Da Hood έβαλαν δύσκολα στους Hornets!

Οι Hornets επικράτησαν με σκορ 54-61 των In Da Hood, μια νίκη που ενώ φαινόταν στην αρχή του αγώνα πως θα έρθει άνετα, τελικά ήρθε λίγο διαφορετικά.

Οι Hornets μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και άρχισαν να χτίζουν μια σημαντική διαφορά εώς και το τρίτο δεκάλεπτο. Στη τέταρτη περίοδο οι In Da Hood με ένα επιμέρους 20-12, μπήκαν στο παιχνίδι και στη διεκδίκηση του ροζ φύλλου, οι Hornets όμως άντεξαν και έφυγαν νικητές.

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μαγούδης με 6 πόντους και 13 ριμπάουντ. Ο Χατζηιωαννίδης σημείωσε double double με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ. Πρώτος σκόρερ των Hornets ήταν ο Μουταφίδης με 23 πόντους.

Στην αντίπερα όχθη, ο Τζουμάνης ήταν ο πρώτος σκόρερ με 23 πόντους, ενώ ο Τσαρτσίδης μάλλον σημείωσε ρεκόρ σε κλεψίματα σε έναν αγώνα, τουλάχιστον για τη λίγκα της Θεσσαλονίκης έχοντας 9!!!!

In Da Hood: Ευθυμίου, Τζουμάνης 23, Κατσαούνης 7, Ασημακόπουλος, Νεοφώτιστος 9(1), Φουτσιτζής 11, Τσαρτσίδης 4

Thessaloniki Hornets: Κουτουκόγλου 2, Κώστας 1, Χουρδάκης 5(1), Μουταφίδης 23(3), Ιακωβίδης 5, Μαυρίδης, Σοιλεμεζίδης 6, Χατζηιωννίδης 13(2), Μαγούδης 6